Windows xp sp3 - program do szybkiego zamykana aplikacji klawiaturą

Cześć.
Szukam programu który umożliwi np wyłączenie danej aplikacji guzikiem na klawiaturze.
Aplikacja była by to gra komputerowa.
Może dla jasności mam menadżer zadań gra widnieje pod aplikacjami i w procesach dajmy na to że pod nazwą gra.exe.
Gram sobie i nagle pilnie chcę wyłączyć dany proces np klawiszem “insert” czy myszką tym trzecim przyciskiem.
Znacie coś takiego?
Za pomoc dam +.

Alt+F4?

2 polubienia

Fakt nie jest to wyłączenie ale Alt Tab “zmienia” program - czyli minimalizuje aktualny program (np. właśnie grę) i jeśli masz włączony inny program to możesz go od razu “włączyć” (wyświetlić na ekranie) lub wyświetlić “goły” pulpit. Przepraszam, że może “nie po Polsku” napisałem. Zakładam, że dzwoni szef i mówi, że masz coś zrobić i chcesz na szybko coś zrobić, przychodzi koleżanka i nie chcesz wyjść na ciągle grającego czy coś takiego?

1 polubienie

https://autohotkey.com/

Program pozwala tworzyć skomplikowane makra, które nawet są w stanie sprawdzać czy zostały spełnione założone warunki. Nie jestem w 100% pewien, ale gdy utworzysz takie makro to możesz dodać warunek, że jeżeli określona aplikacja nie zostanie odnaleziona jako uruchomiona to klawisz ma normalną funkcję. To mniej-więcej wyczytałem z dokumentacji. Sprawdź sobie.

2 polubienia

Nie wiem czy zadziała, ale ten sposób nie wymaga żadnego programu.
Utwórz np. na pulpicie nowy skrót. Wklej C:\Windows\System32\taskkill.exe –f –im gra.exe
Zamiast gra.exe wpisz nazwę gry z menedżera zadań.
Otwórz właściwości pliku i utwórz kombinację klawiszy uruchamiający ten skrót.

1 polubienie

Jak ma home to nie zadziała, brak taskkill.exe i trzeba użyć uboższego tasklist.

1 polubienie

O ja. dziękuje.
Windows profesjonal.
Fajnie jak by dało bez programu.
Technik informatyk
Bardziej skomplikowane szkoda gadać.

sensu
Kurde. Nowy skrót mam.

Tam w lokazlizacji podać ‘C:\Windows\System32\taskkill.exe –f –im nazwagry.exe’
dobrze zrozumiałem?
Tu screnny.
Po takim procesie jak mam grę wcisnę num 0 to gra się minimalizuje i na 0,2sec pojawia sie cmd jak na screenie. Obojętnie czy to będzie nazwa gry czy obojętnie co wpiszę dadsd.exe.
Inaczej raczej odpada ale pewnie się mylę.
Sorry za jakość tego

ak6
Szukam czegoś łatwiejszego i szybszego niż alt+f4.
LORDEK
Za program też dziękuje jutro zobaczę czy będę umiał nim się posługiwać jak po ang to lipa będzie.

Już nie pamiętam. Może zamiast
C:\Windows\System32\taskkill.exe –f –im nazwagry.exe
zrób
C:\Windows\System32\taskkill.exe /f /im nazwagry.exe

1 polubienie

Wow.
Znika, w sec^^.
Nie myślałem że tak szybko odpiszecie i w ogóle.
Napisałem tu ponieważ widziałem ciekawe wpisy paru użytkowników znających się dość dobrze na takich sprawach.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Widać już w XP były ukośniki z myślnikami.

Jak chcesz nie mieć konsoli przez sekundę to jeszcze można pokombinować z hideexec (trzeba by pobrać i potem pomęczyć się z składnią (połączenie polecenia ubijania programu z poleceniem hideexec na początku)).

1 polubienie

Z tymi ukośnikami w terminalu to jest kretyński wynalazek. Tylko MS mógł wpaść na to żeby ukośniki używać do nazw ścieżek i podawania parametrów :smiley:

2 polubienia

Przestań super jest wszystko bez żadnych zbędnych programów.
Jak mam grę to zanim ona zniknie to okno cmd znika jeszcze szybciej.
Mam na myśli że w ogóle go nie widać. Już lepiej być nie mogło naprawdę.
Dobrze że udało mi się złapać screenem te okno z błędem.