Windows xp sp3 = windosws xp?

Witam, chcę kupić program, którego wymaganie systemowe to windows xp sp3. jestem kompletnie zielona w kwestiach komputerowych, wiem natomiast, że mam windows xp. Czy “sp3” coś zmienia?

Tak zmienia, niektóre programy wymagają SP3 i jak go nie znajdą w systemie to się nie zainstalują. Jak włączysz aktualizacje automatyczne lub ręcznie zainstalujesz z Windows Update, to na pewno pobierze Ci SP3, więc dany program będzie działał.

SP3 = Service Pack 3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonce “Mój komputer”, Właściwości i tam powinno być napisane czy masz zainstalowany Service Pack (i który).

Sp3 to zestaw poprawek i ulepszeń do sytemu. Mając Windows Xp bez SP3 można sobie sciągnąć i doinstalować wtedy będzie Windows XP SP3.

Generalnie możesz sobie sprawdzić czy masz go zainstalowanego klikając prawym przyciskiem myszy ikone na pulpicie Mój komputer i biorąc właściwości.

Jeśli program o którym piszesz wymaga Windows Xp SP3 to będziesz musiał (jeśli go nie masz w systemie) zainstalować bo inaczej program nie będzie chciał zainstalować.

Pozdrawiam