Windows XP SP3 zarządzanie siecią

Witam!!

Mam taki problem:

Chce zarządzać pewną siecią (komputery w szkole, unijne), mam zgodę właściciela sieci.

Czy mógłbym to jakoś zrobić Telnetem lub innym DARMOWYM programem??

Potrzebne mi: wyłączanie Internet Explorer, komputera, resetowanie procesu explorer.exe, ograniczanie dostępu do internetu.

Próbowałem Telnetem, ale przy próbie połączenia pokazuje się komunikat

Nie można nawiązać połączenia z hostem na porcie 23: Połączenie nie powiodło się

No możesz na każdym komputerze zainstaloć program do zdalnego pulpitu wtedy recznie wejdziesz i zrobisz to co cie interesuje :slight_smile:

lub taki program niestety płatny http://www.axencesoftware.com/index.php?action=nVision

a zdalny pulpit, który jest wbudowany w XP SP3 będzie działał??

i jak to skonfigurować?? komputer, którym chciałbym kontrolować są poza w równoległej sieci lokalnej

Panel Sterowania>System>zakładka zdalny>zaznacz drugą opcję-zezwól na łączenie się z tym komputerem(raczej nie trzeba dodawać użytkowników zdalnych-nigdy nie dodawałem a chodziło).

Aby się zalogować musisz mieć hasło na koncie użytkownika do którego się chcesz zalogować.

Na drugim komputerze uruchamiasz pulpit zdalny(to do łączenie) w uruchom wpisać “mstsc”.

W adres IP wpisujesz IP komputera do którego chcesz się połączyć, login i hasło możesz odrazu wpisać wtedy gdy jest wszystko OK powinien odrazu się wyświetlić pulpit lub możesz dać sam IP i wyświetli się monit logowaina.

Na pozostałych zakładkach sobie dopasuj “wrażenia” na czas testów polecałbym jednak ustawić coś z gorszych “wrażeń” aby szybciej się odświezały i pojawiały błędy(jeżeli się pojawią).

Aby można było spoza sieci się logować to trzeba przekierować port TCP czy UDP(najlepiej obydwa protokoły) 3389.

dzięki :))

ale, bardziej chciałem podgląd co kto robi

a jeśli ja zdalnie się zaloguje to użytkownika wyloguje

użytkownicy korzystają z kont ograniczonych

co mogę zrobić??

i czy jest jeszcze jakiś sposób, aby zamiast słowa Administrator było np. " przyczyna odłączenia jest…" ??