Windows XP, strasznie wolny, długi start

Witam,

posiadam system windows XP, z SP3.

Ostatnimi czasy mój komputer zaczął strasznie się zacinać, zwolnił, długo się uruchamia…

Podejrzewałem wirusa - ale nic z tego przeskanowałem komputer Dr. WEB, MBAM, SpyBot, AVG 2011, Panda - nic, zero.

Przeczyszczałem rejestr CCleanerem, defragmentowałem dysk, używałem programów do optymalizacji - Advanced system care, usuwałem zbedne programy z autostartu - komputer nieznacznie przyspieszył.

Mam zaledwie 512 mb RAMu i procesor 1,8 GHz i wiem, że cudów wymagać nie mogę, ale przecież komputer sam z siebie, z dnia na dzień tak nie zwalnia…

Proszę o pomoc.

Podaj log z programu autoruns, uruchamiasz program w menu wybierasz polecenie File a następnie Save. We wskazanej lokalizacji powstanie plik o domyślnej nazwie AutoRuns. Plik kompresujesz, najlepiej do formatu RAR (WinRAR) lub 7z (7-Zip) i zamieszczasz na zewnętrznym serwerze np. wikisend.com, speedyshare.com.

http://www.speedyshare.com/files/26776427/AutoRuns.rar

Witam!

Ja sorry, ale nie sprawdzę loga (net j***ny!)

Ale czytając przedostatnie zdanie, aż zaniemówiłem!

Sam mam stary komputer, też oryginalny system WinXP SP3, legalny, a mam słabszy procesor (1,6GHz), za to lepszą RAM (768MB, zresztą jest w moim podpisie) i mam podobny problem…

No cóż…

Wzorując się na wypowiedzi pracownika Media Expert w Opocznie, musisz walnąć 2-4GB RAM DDR3, Procesor Inter Core i3 ponad 2,0GHz, płyta główna do wymiany :slight_smile:

Może wtedy zadziała szybciej?

Pzdr, Patryk1023

potrafi ktoś pomóc?

Patryk1023 , bzdury piszesz, XP będzie już dobrze śmigał na P4, 1gb ramu i wcale nie trzeba wkładać I3.

Dodane 11.02.2011 (Pt) 19:39

lukasz1128 , przeczyść i zdefragmentuj mu rejestr, oraz zainteresuj się programem Soluto i system powinien już szybciej działać.