Windows XP - uruchamia się bardzo długo, nie ładuje pulpitu

Witam, mam taki dziwny problem z moim laptopem. Mianowicie był on kilka miesięcy temu w naprawie (coś z dyskiem, został naprawiony programem), jeszcze z zainstalowanym Windowsem 7. Na naprawionym już laptopie został zainstalowany Windows XP. Już około tydzień po naprawie pasek zadań i ikony uruchamiały się odrobinę później, ale nie było to uciążliwe.

Parę dni temu, włączając komputer, czekałem bardzo długo na załadowanie systemu. Pasek zadań i ikony załadowały mi się po 25 minutach! !!

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu? Jakiś “nieuleczalny” wirus? I to takie rzeczy po przeskanowaniu…

P.S. Korzystam z avasta, na którym się zawiodłem… Dużo niebezpieczeństw omija

P.S2 Na świeżo zainstalowanym Windowsie przez ok. 3 dni była wyłączona zapora (sam musiałem włączyć)

Z góry dziękuję.

Masz jeden program antywirusowy czy kilka? Bo miałem identyczną sytuację niedawno po tym jak działał na komputerze koleżanki Avast i Eset Smart Security razem. Co ciekawe jeden wirusek się i tak przedostał na system, ale użycie ADWCleaner pomogło.

W twojej sytuacji polecałbym sprawdzić rejestr, czy nie ma zbędnych programów lub dziwnych wpisów, dla pewności możesz jeszcze przeskanować programem AdwCleaner właśnie i Malwarebytes Anti-Malware.

Skanowałem tymi programami. Mam jednego antywira.

Udało mi się rozwiązać jeden z problemów - teraz pasek zadań i ikonki pojawiają się. Po prostu za dużo odznaczyłem na autostarcie w msconfig  :shock: Ale nadal Windows XP długo się bootuje, a zanim pojawi się napis “Zapraszamy” to jeszcze jest czarny ekran przez 15 sek. Lecz Windows po załadowaniu jakoś stabilizuje się i działa… ale niektóre programy troszkę wolniej działają  :-x Ja już nie wiem, co się dzieje…

Zobacz jak się uruchomi w trybie awaryjnym-http://www.pcworld.pl/news/388351/Jak.uruchomic.tryb.awaryjny.Windows.XP.html

Napisałem w pierwszym poście, że tryb awaryjny działa dobrze. I nie bootuje się tak długo, jakbym go normalnie uruchamiał.

Sprawdź czy problemu nie powoduje jakaś usługa uruchamiana razem z systemem.

W msconfig nie ma możliwości odznaczenia explorer.exe, a ten proces ma wpływ na brak paska i ikon.

Jeżeli awaryjny działa prawidłowo, to należy zacząć od odinstalowania wszystkich programów ochronnych, bo czasem powodują takie problemy.

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool 32-Bit Version

Uruchom FRST i kliknij Scan. Pokaż raport FRST i Addition.

Raporty umieść na http://wklej.org/ i podaj link.

https://neosmart.net/wiki/wp-content/uploads/sites/5/2013/08/windows-xp-boot-screen.png

Mi cały czas o takie ładowanie systemu chodzi. Nie wiem, czy wyłączenie usługi typu “Skype Updater” skróciło by czas ładowania. A ten problem z paskiem zadań i ikonami rozwiązałem - już się pojawiają. Narazie problem z 1 minutowym bootowaniem  :x

Jeśli potrafisz czytać to:

Poza tym sprawdź czy dysk działa w trybie DMA.

Optymalizacja wydajności HDD oraz CD/DVD-ROMów

Dobra, jakoś poradziłem sobie  :-o Dzięki wszystkim za pomoc.