Windows XP uruchamia się tylko z USB flash

Tydzień temu padł mi system (restartował się ciągle po jednosekundowym BSOD). Nie mam niestety sprawnego napędu, więc chciałam zainstalować Windowsa XP z bootowalnego pendrive’a. Wszystko szło dobrze do momentu informacji, że “brak pliku plik hal.dll lub jest on uszkodzony”. Pojawia się też menu, w którym mam takie opcje:

1st, text mode setup

2nd, GUI mode setup, continue setup+1st start of Windows

—>DEBUG, in case of hal.dll or ntoskrnl.exe not found errors<—

Debug boot rDisk 1 partition 2

…pozostałe partycje

wybrałam to debugowanie i teraz jest problem,bo system uruchamia się tylko wtedy gdy pamięć USB jest podłączona i za każdym razem muszę wybierać “Debug boot rDisk 1 partition 2”. Po wyjęciu pendrive’a i normalnym uruchomieniu kompa wyświetla się “błąd dysku”.

Czy można jakoś temu zaradzić,żeby system startował normalnie z twardego dysku bez pendrive’a w kompie?

Zacznijmy od początku.

  1. uruchamiasz kompa z pena i wybierasz 1st, text mode setup , wybierasz partycję na której ma być instalowany system, potem ją formatujesz

  2. gdy instalator zrestartuje kompa, uruchamiasz z pena i wybierasz 2nd, GUI mode setup, continue setup+1st start of Windows

  3. gdy system zostanie zainstalowany i instalator ponownie zrestartuje kompa, uruchamiasz ponownie z pena i wybierasz ponownie 2nd, GUI mode setup, continue setup+1st start of Windows

  4. teraz możesz wyjąć pena i uruchamiać normalnie

Problem w tym, że gdy wybiore 2nd, GUI mode setup, continue setup+1st start of Windows to wyświetla się “brak pliku hal.dll” lub jest on uszkodzony.

Mam ten sam problem :frowning: mecze się z nim już drugi dzień nie potrafię sobie z tym dać rady. Proszę pomóżcie :frowning:

Przeinstalujcie od nowa system i po problemie, podepnijcie swoje dyski do innego komputera i zobaczcie czy to samo jest

Ja powiem tylko tyle że takie błędy są z pirackim xp.