[Windows XP] Ustawienie praw dla użytkowników (gpedit.msc)

Witam. Mam pewne pytanie. Chciałbym np. zablokować menadżer zadań lub wyłączyć pulpit, ale dla wszystkich użytkowników z ograniczeniami w systemie, mnie czyli administratora systemu, te zmiany maja nie dotyczyć. Nie chodzi mi o te konkretne funkcje, ale o sam fakt. Czy da się zrobić coś takiego, np. z gpegit.msc lub jakieś konsoli administratora? Tak żeby wszystkie zmiany dokonywać z 1 miejsca i z konta aministratora. Powyłączać różne funkcje dla zwykłych użytkowników z ograniczeniami, zostawiając pełne prawa dla mnie. Wiem, że mógłbym się bawić w logowanie na konkretnego użytkownika i dokonywanie zmian dla konkretnych kluczy w rejestrze, ale taka opcje nie jest dla mnie w pełni zadowalająca. Najlepiej, gdyby dało się to zrobić z gpedit.msc, ponieważ jest to bardzo szybkie, proste i wszystko w jednym miejscu, ale zauważyłem, że wszelka zmiana dokonana w gpedit dotyczy również mnie, czyli administratora.

Po co się bawić w gpedit… Jak znasz dobrze angielski, zainteresuj się programem steady state. Jest to program, którym możesz nałożyć blokady na poszczegóne konta i to do tego stopnia, że użytkownik nic nie zrobi w Windowsie poza zalogowaniem i wylogowaniem się na konto, skorzystania z internetu, ewentualnie jakiegoś programu, bo ten program ma właśnie zablokowanie panelu sterowania, mojego komputera, dostępu do poszczególnych partycji, edytora rejestru, menedżera urządzeń, ustawienia daty/czasu, a nawet możesz zablokować menedżer zadań. Ten program ma jeszcze taką funckję, która zwie się disk protection - jest to taka genialna opcja, że program rejestruje wszystkie zmiany w systemie, tak więc jak ktoś wproawdzi jakieś zmiany, wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto, nakażesz ochronie dysku wycofanie zmian, parę minut i już system jest przywrócony do stanu pierwotnego, tak więc jest to tyle dobrą sprawą, że jak wpieprzy się trojan, albo inny syf nie trzeba się bawić w żadne logi OTL i prosić się innych, aby ktoś kompetentny je sprawdził i udzielił wskazówek jak pozbyć się infekcji, tylko wystarczy nakazać ochronie dysku wycofanie zmian w OS i już jest po problemie…

Dodane mniej niż minutę temu

Tutaj masz nawet opis w j.polskim tego programu co i jak, tak więc nawet nie musisz znać za dobrze angielskiego.