Windows XP, Vista, 7 nie wykrywa iPod


(system) #1

iPod nie jest wykrywany przez Windows a kiedyś działał,

przyczyną takiego stanu rzeczy jest:

  1. port USB nie jest w stanie właściwie zasilić ipoda,

  2. akumulator w iPod jest już trochę wysłużony i nie utrzymuje właściwiego poziomu napięcia.

rozwiązaniem problemu jest podłączenie iPod przez aktywny hub USB z własnym zasilaczem, Apple co prawda twiedzi, że jest to nie właściwe ale tym się nie przejmuję.

Podłączałem do 4 komputerów iPod bez aktywnego huba USB - został wykryty poprawnie tylko w 1, w pozostałych komputerach został wykryty jako nie znane urządzenie i żadne rozwiązania ze stron Apple i Microsoftu nie zadziałały. Po podłączeniu do pozostałych komputerów przez aktywny hub USB iPod został poprawnie wykryty i zainstalowany.

ipod 30GB 5 generacji potrafi pobrać prąd makrymalny do 1000mA, a porty USB mogą zasilać urządzenia prądem do 500mA o ile są wykonane zgodnie ze specyfikacją. Producenci płyt głównych nie zawsze trzymają się specyfikacji i często przez to występują problemy z wykrywaniem urządzeń o dużym poborze prądu (niewłaściwie zasilane urządzenie nie potrafi w sposób prawidłowy przedstawić się do wykrycia przez system operacyjny).

To rozwiązanie problemu może też dotyczyć inny urządzeń o dużym poborze energii, np: smartfony, iphony, zewnętrzne dyski zasilane z usb itp.

Przetestowałem na płycie głównej Intel 865PERL, laptop Toshiba Satellite L30, Toshiba Satellite Pro A100, Dell Studio 1537, tylko Toshiba Satellite L30 właściwie wykrył iPod