Windows XP + Vista Transformation Pack


(Gregoryfx) #1

Witam, mam oryginalny system Windows XP Professional OEM, chciałbym zainstalować "Vista Transformation Pack", który jak wszyscy wiemy zmienia wygląd systemu XP. Tu jest moje pytanie, czy zainstalowanie takiego "dodatku" jest legalne ? Drugie pytanie, gdy już zainstaluje "Vista Transformation Pack" to będę mógł przywrócić w pełni stary wygląd bez konieczności formatowanie partycji systemowej i na nowo wgrywania systemu ?

Pozdrawiam.


(CzajAn) #2

Legalne jest:

http://www.dobreprogramy.pl/Vista-Trans ... 12442.html

Ale stanowczo odradzam, instalowałem ten wynalazek trzykrotnie i za każdym razem kończyło się to ponowną instalacją Windows.


(Gregoryfx) #3

W takim razie nie będę instalował "Vista Transformation Pack" bo nie mam zamiaru formatować... :slight_smile:

Czy ktoś instalował "Vista Inspirat Ultimate 2 1.30" podobno jest z nim w porządku, jak jest w rzeczywistości, ktoś już sprawdzał na własnej skórze ? Jeżeli nie to pozostanę przy standardowym wyglądzie...

Pozdrawiam.


(scripter1) #4

A ja jako przeciwwagę dla tej wypowiedzi napiszę że mam na moim xp już od dłuższego czasu zainstalowany Seven Transformatin Pack (tego samego autora) i nie narzekam chociaż jak wiadomo takie modyfikacje systemu mogą skutkować niestabilnym działaniem systemu.


(Mateusz R15) #5

polecam ci BrickoPack Crystal Clear jest świetny i możesz bez obaw przywrócić pierwotny wygląd systemu


(CzajAn) #6

@scripter1

Potwierdzam, że produkt jest w porządku pod warunkiem, że użytkownik jest na 102 % pewien, że nie będzie go usuwać z systemu.

Ja instalowałem to w komputerach słabych, na których vista bywała głodna, xp + vtp pracował tam jeszcze bardziej ociężale.


(77isabelle77) #7

polecam najpierw to: http://uxtheme.niwradsoft.com/ apotem można szaleć - http://customize.org/xpthemes , i tu- http://tochpc.ru/themesxp/2706-theme-vector-for-xp.html


(Gregoryfx) #8

Dziękuję bardzo za opinie, oraz za bezcenne rady.

Pozdrawiam.


(scripter1) #9

Co bardziej bystrzy użytkownicy zauważa że Vista Transformation Pack jak i Seven Transformation Pack mają uxtheme patcher więc jak już masz jeden z tych pakietów zainstalowany to już możesz używać tych alternatywnych skórek.


(77isabelle77) #10

ale nie wszyscy są tak bystrzy za jakiego sam się uważasz mniemam ,widać to choćby po ich problemach z kompami dla tego wyłożyłam linkową łopatologię!


(niezDarek) #11

scripter1 , bystrzy użytkownicy zauważą że uxtheme patcher podmienia pliki systemowe systemu Windows czego w teorii robić nie wolno :x


(Łukash) #12

gregoryfx , a zainstaluj sobie Samurize ,tam sobie zrobisz całkiem nową powłokę,i raczej jest to legalne jak ci na tym zależy,bo sobie robisz sam swoją a to chyba można :lol: (programik nie jest łatwy w obsłudze i jest bardzo lekki)


(A Swiatkowski98) #13

Co do formatowania partycji itd. Może wystarczyć jeden błąd podczas instalacji, a system zostanie zepsuty co sie wiąże z formatowaniem dysku. Stanowczo odradzam tego typu przeróbki wyglądu infrejesu WINDOWS


(Gregoryfx) #14

Teraz nie wiem czy instalować czy nie, ale chyba pozostanę przy standardowym wyglądzie Windows XP, bo rzeczywiście coś później może nie działać nie tak... po co robić sobie problemy...

Dziękuję za opinie, pozdrawiam.


(scripter1) #15

gregoryfx , coś za coś, musisz pamiętać że windows sam jest niestabilny więc i tak wcześniej czy później będą jakieś problemy.

Jeśli uważasz że w razie czego to se nie dasz rady z przywróceniem poprawnego działania to lepiej nie instaluj żadnych nakładek.


(CzajAn) #16

@gregoryfx

Zawsze możesz utworzyć obraz partycji systemowej

tworzenie-obrazu-partycji-t334044.html

i dopiero po tym instalować VTP lub inny upiększacz.

W razie problemów z systemem przywrócenie go do stanu z momentu utworzenia obrazu potrwa ~10 minut.


(77isabelle77) #17

nie wiem skąd się biorą problemy,od roku kiedy kupiłam nowy komputer - zmieniam style,docki,ikonki,cuda dziwy na xp i nie mam żadnych wirów,system nigdy mi się nie posypał :lol:


(Łukash) #18

mylastdream , masz racje, ja też nie rozumiem tej paniki.