Windows xp vs. 98 dlaczego sie nie widzą w sieci

witam mam taki mały problem mam dwa kompy w domu i są połaczone tak ze jeden korzysta iłaczy sie za posrednictwem drugiego do neta ale w otoczeniu sieciowym sie te kompy nie widza.Moze mi ktos pomus co zrobic??? Mała podpowiedz na jednym kompie jest xp a na drugim Win98

Kreator konfiguracji sieci na obu komputerach.

Wątpię żeby była to wina systemów. Według mnie po prostu błędnie skonfigurowałeś sieć. Najlepiej daj im taką samą grupę roboczą i napisz jak to wszystko pokonfigurowałeś. Ważne żeby oba miały ten sam format IP czyli 192.168.0.X (to tylko przykład) i tę samą maskę. Wydaje mi się że to wiesz ale pisze w razie W.

juho Myślę, że przy konfiguracji sieci coś źle zrobiłeś i dlatego tak się dzieje :?

Tylko, że tego kreatorka chyba nie ma w systemach innych niż Windows XP i Windows ME. :roll:

pod 98 działa kreator sieci z win xp zgrany na dyskietke

tzn konfiguracja tak wygladała ze głównym celem był podłączenie drugiego kompa do neta i to dziala ale w otoczeniu ciemnia a korzystałem z konfiguratora w xp zrobiłem dyskietke z tymi ustawieniami i zainstalowałem na kopie gdzie mam 98

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 18:09

dziekuje juz wszystko dziala sam nie wiem jak to sie stało ale dziala w sumie każdy z was mial troche racji i konfiguracja i ustawianie adresu ale wazne ze jest dziekuje za pomoc