Windows xp vs windows vista

Dzisiaj na DP ukazał się dodatek SP1 do Visty po polsku ;).

Teraz to będzie jazda z VISTĄ :smiley:

Jezu!

Next war tu się kroi :wink:

Konrado_93 , masz dobry sprzęt, na XP’ku się marnuje.

Kup sobie Vistę.

Dziwią mnie ludzie którzy nadal na takie kompy polecają XP’ki.

XP to system przestarzały.

Na XP’ku pracowałem od 2003 roku. Kiedy kupiłem laptopa z Vistą byłem bardzo mile zaskoczony.

System chodzi szybko i stabilnie, nie miałem problemów ze sterownikami i kompatybilnością programów.

Obecnie chyba każdy komp pociągnie Vistę.

Ja mam dość słabego kompa (HP Pavilion dv6640ew) i nie narzekam na Vistę, tylko 2GB ramu by się przydało.

XP - przeszłość. Vista - teraźniejszość. Tux&WinSeven/Vienna - przyszłość!

Lepiej zainwestować w coś co jest nowe niż inwestować w staroć.

voltmen , pracowałeś na Viście, że mówisz o masie błędów?

Dla mnie najlepsze systemy to Vista i Ubuntu :smiley:

vista jeszcze nigdy się nie zacięła ani nigdy nie miałem bsod-a…

xp do starych kompów a vista do nowych… proste?

dla fanboyów xp raczej nie…

dla mnie tak samo :wink: ale do tego dojdzie kubuntu i opensuse :wink:

jak miałem 98 i przesiadłem się na xp to poczułem się tak samo jak po przejściu z xp na vistę :wink: normalnie cud, miód i orzeszki :wink: :stuck_out_tongue:

nie ma sensu się kłócić co jest lepsze… ale na 99% kłótnia się będzie nadal rozwijała…

Przecież Ubuntu a Kubuntu to to samo tylko, że ze środowiskiem KDE :smiley:

Moim zdaniem XP z SP2 to jest dobry system nie trzeba nic dodatkowo aktualizować chyba że są jakieś problemy ze sprzętem to proponuję tylko poszukania odpowiedniej aktualizacji bo i tak nie wykorzystuje się wszystkich aktualizacji i jest bez sensowne pobieranie ich wszystkich, tak więc pracując w firmie i mam pod sobą do obsługi 100 komputerów i w tym 80% z WIN XP SP2 to jak jest jakiś problem to go szybko można rozwiązać a jak mam parę komputerów z Vistą to mam takie przypadki że nigdzie nie można znaleść porad jak coś walnie i nie wiadomo jak to naprawić, tak więc WIn XP SP2 + nod32 + adware i sprzęt chodzi bez żadnych kłopotów.

Prawda jest taka że XP lubi się sypać przy nowych, mocnych sprzętach.

nie wiem czy dobrze sądze, ale nie mogłes sobie zainstalować linuxa i za 6 miesięcy kupić sobie windows’a viste 64bit?

Po pierwsze nie kupiłem Linuxa, po drugie kupie sobie w sierpniu Windows Vista Home Premium 64-bit. :stuck_out_tongue:

Vista może jest fajna z wyglądu(Głównie AERO), ale żeby ją mieć to trzeba mieć dobrego kompa, bo jak jest słaby to muli strasznie. Po 2 to błędy. Po 3 nie wszystkie programy\gry są kompatybilne z Vistą. Ja jeżdze na Xp’ku i jestem zadowolony.

Jakie błędy? O czym ty mówisz?

Lol! O.o :x

Prawda jest taka, że nawet jeżeli nie pisze w wymaganiach systemu Vista to i tak program lub grę na niej odpalisz.

Akurat w kwestii bezpieczeństwa Vista jest bezpieczniejsza od XP. A wymagania - Microsoft nie będzie się dostosowywali do kompów sprzed wojny, technologia idzie do przodu i teraz standardem są maszyny obsługujący Vistę. Co do kompatybilności programów w mojej kwestii - AQQ chodzi, Mozilla chodzi, Thunderbird chodzi, AIMP2 chodzi, Assassin’s Creed/Wiedźmin chodzi więc czegoż chcieć więcej :). Praktycznie na każdy program rozwijany na bierząco jest odpowiednik na Vistę.