Windows XP w Windows 7

Na wstępie mówię że nie znam się na komputerach. Chciałem się zapytać co trzeba zrobić żeby z Windowsa XP zrobić Windowsa 7. Komputer normalnie działa i nie wiem co zrobić czy coś kupić czy nie i się od dłuższego czasu zastanawiam

Nie da się, chyba że chodzi o kompletne usunięcie danych(można je zgrać na inny dysk) i wtedy zainstalowanie windows 7

3 polubienia

Na upgrade raczej już się nie załapiesz (?) by system uaktualnić bez instalacji od zera.

1 polubienie

“zainstalowanie” - a skąd wziąć wersję legalną, która będzie aktualizowana skoro nie ma jej już w dystrybucji od 4 lat ? Słyszałam, że nawet serwisy instalują “siódemkę” ale jaka ona jest tego nie wiem :frowning:poza tym chyba w przyszłym roku czeka ja los XP-ka :frowning:

Trzeba szukać kluczy z drugiej ręki.

Jeśli autor nie chce windowsa 10 z jakiegokolwiek powodu to może zerknąć w stronę lekkiego linuxa, choćby i Linux Mint Mate 19

jeżeli planujesz zmianę systemu, to podaj konfigurację swojego komputera. Dzięki temu będzie można ustalić, czy na twoim sprzęcie Windows 7 będzie działać. Możesz to zrobić np. za pomocą programu Speccy.

Najważniejsze to tak jak napisał Karaluch580 byś podał specyfikację komputera. Windows 7 trzeba zainstalować od podstaw a zakup jest jeszcze możliwy jak dobrze poszukasz. Myślę, że wsparcie dla 7 będzie jeszcze przez kilka dobrych lat z racji tego, iż bardzo dużo komputerów posiada ten system zainstalowany. Podobna historia była z XP, że przez kilka lat kończyli wsparcie (kilkukrotnie przesuwając ostateczny termin).

@ManiekOfficial_10761 czemu nie podasz tej specyfikacji komputera? Już byłeś o to proszony: