Windows xp + windows 7 jak najlepiej instalować

Witam jak w temacie prosze o poradę jak najlepiej instalowac te 2 systemy. Windows xp mam juz wgrany i teraz nie wiem czy mogę windowsa 7 wgrac na 2 partycji ktora ma 20 gb czy raczej wgrać go na 2 dysku partycja 35 gb. Jak to zrobić by potem nie było kłopotu. Następne pytanie to czy jak juz będę maiał tego windowsa 7 zainstalowanego czy be problemu będę mógł instalowac śwoego xp w późniejszym czasie ??? Pozdrawiam i oczekuję pomocy takiej dla laika :slight_smile:

Jeśli masz już zainstalowany system Windows XP śmiało możesz doinstalować na drugiej parycji Windows 7.

Nie powinno być żadnych problemów z uruchamianiem jednego lub drugiego systemu.

Jeśli jednak na dysku będziesz miał Windows Seven a doinstalujesz do niego Windows XP do wyboru będziesz miał tylko starszy system czyli XP. Wówczas aby to naprawić skorzystaj np. z programu Easy BCD.

Pozdrawiam

Uruchom instalację na WinXP i wybierz nową instalację i tam wybierz sobie na której partycji. Przy uruchamianiu komputera będziesz miał do wyboru XP i 7.

no to czyli jak zainstaluję teraz windows 7 na 2 partycji i poźniej za jakieś 3 miesiące bede chciał wgrać nowego xp na tez samej partycji co był stary xp czyli c: to nie bedę miał zadnych problemów

bedziesz mial, bo instalator xp nadpisze boot sektor win7 i do wyboru pozostanie tylko xp…

wyzej napisane przeciez 8)

Zawsze instaluj systemu z rodziny Widnows w kolejności od najstarszego do najnowszego.

Polecam artykuł Windows 7 - opis instalacji

Link http://www.odw-mor.yoyo.pl/index.php?op … &Itemid=63