Windows xp wykrywa dysk lecz go nie widać

Cześć jak w tytule, xp daje sygnał że dodano nowy sprzęt ale nic poza tym w menadżerze urządzeń widać external device ale nic poza tym, dioda dysku delikatnie miga ale nie za mocno, to samo z przydziałem partycji tam w ogóle nie widać tego dysku:/ dysk był wyjęty z kompa PC miał wcześniej system wgrany xp. Pomóżcie,

Hej,

:arrow: Jaki to dokładnie dysk twardy?

:arrow: Przy pomocy jakiej kieszeni / przejściówki łączysz dysk z komputerem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

toshiba 160gb

winne chyba jest to że na innych aukcjach widać kabelek z 3 wtykami usb 2.0 a ja dostałem taki z dwoma:/

może powiedzcie gdzie taki kabelek dokupię, dajcie linki jak znajdziecie bo ja szukam i nic :confused:

Dodane 21.11.2013 (Cz) 12:26

łączę dysk przy pomocy obudowy jakiejś bezimiennej:) z interfejsem na dysk sata a wyjściem usb2.0

Hej,

To dysk 2,5" czy 3,5"?

Nie do końca rozumiem - chodzi Ci o przewód USB-Y?

:arrow: Czym dokładnie łączysz dysk z komputerem? Możesz podać jakiegoś linka? Stosujesz dodatkowe zasilanie dla dysku?

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak przewód usb 2.0 y potrzebny jest a dostałem zwykły usb 2.0-usb 2.0

Dodane 21.11.2013 (Cz) 12:37

zasilania dodatkowego nie posiada ta obudowa

Dodane 21.11.2013 (Cz) 12:38

http://www.mimport.linuxpl.info/sello/766A7E24-B9F6-4BF7-B8B1-DADC3F8BB5C4.JPEG

Dodane 21.11.2013 (Cz) 12:39

a na innej jest taki kabelek typ y

http://www.1klick.pl/allegro/wk33/wk33.jpg

Hej,

Generalnie przewód taki jest potrzebny w sytuacji, gdy port USB nie jest w stania zapewnić wystarczającego natężenia prądu - najczęściej dotyczy to portów USB 1.0 i 1.1.

:arrow: Próbowałeś dysk podłączyć do innego portu USB?

W zależności od tego, jakie złącze ma obudowa, możesz posłużyć się czymś takim:

:arrow: Kabel - adapter USB 2.0 typu Y,

:arrow: Kabel USB 2.0 typu Y - 2xAM-BM mini.

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak próbowalemi wyskakuje na chwilke w menadzerze urządzeń a po chwili " probkem z zainstalowaniem urządzenia"

Hej,

Takie objawy wskazują właśnie na zbyt małe zasilania dysku - bez przewodu typu Y raczej niewiele się zdziała. Ewentualnie spróbuj - jeśli masz taką możliwość - podłączyć urządzenie do innego komputera. Jak na nim będzie się zachowywać dysk?

Pozdrawiam,

Dimatheus

też próbowałem to samo

Hej,

Zatem najpierw sprawdź, czy kabelki obudowy są dobrze podpięte do dysku, czy nie ma luzów i tak dalej. Jeśli nadal dysk będzie zachowywał się dziwnie, bez podłączenia przez kabel USB Y się nie obędzie. Ewentualnie spróbuj podłączyć się dowolnym, byle jak najkrótszym przewodem USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

no dobra to może pomóżcie mi szukac adaptera z mini usb na usb2.0 meski

Hej,

Na pewno adaptera czy przewodu? Jeśli to drugie - i w dodatku z podwójnym połączeniem USB (Y) - to linka podałem Ci w moim trzecim poście w tym temacie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

n tak ale cena :/… za tyle mam nową obudowę na allegro z przewodem:)

Zamówiłem przejściówkę -adapter za 7zł

3662030390

bo mam w domu kabel z końcówką mini usb, powinno działać co nie?

Hej,

No tak i później przy tanich, chińskich obudowach są problemy. :stuck_out_tongue:

Tak, spokojnie powinno działać.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To wszystko jasne:) dzięki, kolejny raz mi pomogłeś> masz u mnie piwko:)