Windows XP - Wyłączenie przyciemniania ekranu na niskim stanie baterii

Laptop Acer Extensa 5220, Windows XP, bateria już nie trzyma w ogóle, po wyjęciu wtyczki laptop wyłącza się jakby w ogóle nie był podłączony. Problem polega na tym, że gdy mam ustawioną jasność na max(i tak chcę żeby było zawsze) to po wyłączeniu laptopa przyciskiem i odłączeniu go od sieci, podłączeniu do sieci i włączeniu jasność spada o 2 stopnie. Czy da się to przestawić tak aby jasność ekranu nigdy się nie zmieniała i była zawsze na max?
Próbowałem ustawiać różne schematy zasilania(Zawsze włączony, minimalne zarządzanie energią, stacjonarny itd) i to nic nie dało.

IBM miały w biosie ustawienie jasności ekranu po włączeniu. Sprawdzałeś u siebie?

Tylko wtak starym lapku bateria biosu tez może być walnieta lub bios był z głównego akumulatora zasilany (wątpie, ale nowe netbooki tak mają).

Jeśli w edycji planu zasilania energią nie ma takich opcji to może masz jakąś aplikację producenta która tą opcja zarządzania energią zarządza? Dell miał coś takiego i widzę ze Acer też ma masę tych swoich aplikacji: Acer Extensa 5220 drivers
Obadaj i sprawdź czy to czasem nie któreś z tych.