Windows XP x64 - jak zakupić klucz do tak starego systemu?

o grafikę chodzi

jest za mała różnica lagi w minecrafcie mam już nawet na gt240 i 8600gt więc nic to nie zdziała

A co do dysku? :slight_smile:

A skąd my możemy wiedzieć w jakim on jest stanie? Może to jest jakiś stary zajechany złom z kilkudziesięcioma tysiącami godzin pracy? Bez raportu z np. HDTune nikt więcej nic Ci nie powie.

A Vista pójdzie na moim starym dysku?

No i czy ta licencja podana wcześniej przeze mnie jest bezpieczna i legalna? Tutaj jestem kompletnie zielony.

No wiem, ale nie stać mnie na nowocześniejszy sprzęt. Ten jest akurat na moje wymagania, tylko trochę się już zestarzał.

Chyba nie rozumiesz. Bez żadnych rzetelnych informacji o stanie technicznym dysku może wydać kasę na coś co instalacji systemu nie wytrzyma.

Starość dysku nie ma tu nic do rzeczy, prędzej przepustowość interface’u (IDE / SATA i która wersja) oraz jego stan. Pójść na pewno pójdzie, pytanie jak szybko i jak stabilnie.

Jeżeli chodzi o tego maxtora, to ja bym się go bał - wiele takich dziadów, i to właśnie 80GB posłałem do utylizacji, kiedy jego starsi kuzyni od WD tacy po 2-10GB - działają do dziś. 

Nie zauważasz że Ty nie oszczędzasz tylko być może wyrzucasz kasę w błoto?

Z tym się nie zgodzę - zakup sprzętu nie sprawi że windows będzie tańszy. Oczywiście nie będzie demonem prędkości, a w dłuższej perspektywie zakup systemu do niego nie ma może większego sensu, ale mam wrażenie, że sewer6 robi to dla wiedzy / sportu.

Oczywiście warto byłoby rozważyć nowy sprzęt + linuxa, ale od początku rozmawiamy o windzie na ten sprzęt / rzeźbienie z dostępnego, a nie zakupach i alternatywach.

Same negatywne podejście u komentujących, zamiast zaproponować sensownego wyjścia z tej sytuacji. Spróbuj oszczędzać kasę przez dwa miesiące, a potem poszukaj dysku na SATA2 (bo taki Twoja płyta główna obsługuje). Szukając dysku zwróć uwagę na pojemność i obrót talerzy (lepiej, aby było 7200 RPM). Przykładowo -> Seagate Momentus Thin ST500LM021.

Podejście jest adekwatne do podejścia autora. Jeśli już mówimy o dysku to jeśli rozmiar nie jest problemem można zainwestować w SSD.

 

Chodziło mi tutaj akurat o mój obecny dysk, czyli Maxtor 80Gb http://allegro.pl/dysk-twardy-maxtor-80gb-ide-ata-3-5-fv-gwr-24-i5750861249.html

Jest on w świetnym stanie, ale jest też stary, dlatego pytałem.

No ale chyba mimo wszytko zainwestuje za jakiś czas w nowy. Na allegro znalazłem coś takiego za 40zł! (to jakaś ściema co nie?) nie jest dla mnie ważna super pojemność. 160Gb w zupełności wystarczy.

Co do sportu masz trochę racji :), a ogólnie to linux odpada.

No i mam jeszcze takie małe pytanko: jak już wiecie mój zasilacz to wiekowy już modecom premium 350w, na którego temat słyszałem wiele negatywnych opinii, a tak się składa, że mam 2 lata młodszego Enlighta 400w o dobrych opiniach, pochodzącego z komputera ze zjaraną płytą główną (przez kabel sieciowy), i czy będzie bezpieczniej dla mojego nowego sprzętu, gdy na te 2 miechy (do zakupu nowego) podmienię zasilacze?

linia premium modecoma nie była wcale taka zła.

Czytałem dużo w internecie, większość twierdzi, że jednak są słabe.

Wciąż jednak pozostaje jeden problem, więc jeszcze raz pytam, czy ktoś zna jakieś sposoby na rozpoznawanie pirackich systemów na aukcjach? Wybaczcie, że znów powtarzam to pytanie, ale nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi. Czy system, który wcześniej podałem jest w pełni legalny? Boję się,że wydam 180zł za to, że będę cyberprzestępcą.

http://allegro.pl/windows-vista-business-en-pl-fv-i5793244833.html

Polecam przejrzeć chociaż pierwszą stronę forum w odpowiednich działach zanim zadasz jakiekolwiek pytanie żeby nie tworzyć zbędnego spamu.

Ja tylko zwrócę uwagę na jedną rzecz, w opisie aukcji widnieje informacja: 

Pakiety językowe dla systemu Windows Vista dostępne były tylko w wersji Ultimate oraz Enterprise (niedostępnej dla klientów indywidualnych), instalacja “spolszczenia” w pozostałych wersja była i jest niezgodna z licencją. 

Proponowałbym przeinstalować XP albo polubić się z linuxem

Ok, tymczasowo przeinstalowałem XP, ale za jakiś czas będę chciał kupić coś nowego, czy na tym sprzęcie będzie szybko śmigać Windows 7 HP?

Zostań przy systemie Windows XP, Windows 7 co prawda jakoś działać powinien, ale kupno systemu wartego więcej albo tyle samo co sprzęt mija się z celem.

Myślałem o jego modernizacji. W sumie płytka ciągnie 8Gb ramu, procek w miarę ok [można by go podkręcić?] i GTS 450 pasuje jak ulał. Dlatego rozważam Windows 7.

Mam jeszcze takie pytanko: ile dokładnie ramu widzi windows XP? Bo gdybym dokupił drugą  identyczną kość ramu to mogły by działać w trybie jedno kanałowym, a może zacznijmy od tego, to co on daje? :-]