Windows XP z aplikacjami i grami na DVD


(Gruszeczkaloczek) #1

Czy jest możliwość zainstalować Windowsa, który zawiera jakieś aplikacja może gry na płytę DVD ?? Pytam się gdyż mam okrojony Windows na CD ale chciałbym coś z większą ilością funkcji. Jest to możliwe? A jeśli tak to w jaki sposób się za to zabrać?


(Andrzejswit) #2

N-Lite, i N-Lite Addons Maker. Możesz wprowadzić dużo funkcji, a nawet tych, których w systemie niema [tzw. Sztuczki w rejestrze]. Możesz wprowadzić nowe instalki, a N-Lite Addons Maker pomoże Ci je przygotować. Jak i również sterowniki.


(kamil_w) #3

Po co Ci płyta instalacyjna z programami? Zainstaluj system, sterowniki, programy i zrób co tam chcesz, a potem zrób obraz partycji systemowej. (aha. Podziel dysk wcześniej na dwie partycje - c - system, d - dane).

Jest teraz kilka fajnych programów do robienia obrazów dysków i partycji. Ja używam Aronis TrueImage. Mam go na pendrive'ie 8GB (ok 100MB - program + 6,5GB obraz całego skonfigurowanego systemu). W razie awarii systemu (co nie zdarzyło mi się od bardzo dawna) uruchamiam tylko laptopa z pamięci USB, parę kliknięć i gotowe.


(Jacob) #4

To rozwiązanie, które podał Ci kamil_w będzie przydatne jeśli chcesz zrobić kopię na własny użytek - wtedy jak najbardziej kopia zapasowa z Aronisa będzie przydatna...

Jeśli chcesz zrobił własnego Windowsa i móc go zainstalować na różnych komputerach to użyj sposobu, który podał Ci Locked1986 - za pomocą N-Lite stworzysz własną wersję Windowsa z programami i ustawieniami dobranymi przez Ciebie...


(Piotrkijak) #5

xXGRUHAXx , nie wiem czy wiesz, ale przerabianie Windowsa w taki sposób jest nielegalne... Poza tym, przerabianie kastratów to nie jest za dobry pomysł, bo może Ci się nie zainstalować, a nawet jeżeli da radę, to może zaliczyć prędzej czy później mogą pojawić się problemy, tak więc najlepiej jest skopiować pliki instalki niemodyfikowanej i przerobić od nowa.


(Gruszeczkaloczek) #6

Eh tylko ja chce na płycie już ZAINSTALOWANY Windows bym mógł wrzucić go do DVD o odpali mi system z tej płyty. Ten co mam to jest coś w stylu Windows Portable, który mam od nauczyciela. A ja bym chciał cały Windows z jakimiś aplikacjami np. CCleaner, SubEdit-Player. I bym mógł je urzywać. Prościej mówiąc HDD=DVD oczywiście jestem świadom, iż nie będę mógł nic zapisywać na tej płytce ale za to będzie możliwe przeglądanie plików na dysku (w którym np. system padł) i ich edycja. Wiec da rade to zrobić?


(Piotrkijak) #7

Ja to widzę inaczej. Zamiast płyty dvd, wrzuć system na pena, albo dysk przenośny. Internet jest zawalony poradnikami jak to zrobić, tak więc nie będziesz miał problemu.


(kamil_w) #8

Hmmm. To nie lepiej skorzystać z gotowego Linuksa? Taki Ubuntu jest już idiotoodporny i działa jako LiveCD. Wystarczy tylko przy uruchomieniu wcisnąć dowolny przycisk i wybrać "Testuj bez instalacji". Albo jeszcze lepiej - Linux Mint (taki wzbogacony Ubuntu o wszelkie kodeki)


(Gruszeczkaloczek) #9

Nie chce Linuksa. Chce poprostu XP zwykły nie okrojony legalny zainstalowany i bootowalny z płyty DVD? DA SIE?


(kamil_w) #10

Uparłeś się widzę na tego Windowsa. Cóż. Bywa. Windowsa XP tak po prostu nie da się zainstalować na dvd ani na pamięci usb. Jedyna możliwość to skorzystanie z BartPE, ale to już nie będzie ten sam Windows.

CCleaner? Przecież nawet jeżeli by ci się udało tak zainstalować system, to ten CCleaner próbowałby czyścić twój system z dvd, a nie system z komputera. Mało tego - w takim wypadku próbowałby usuwać pliki z płyty, co jest niemożliwe.

To akurat bez problemu da się robić spod Linuksa (nawet uruchamianego jako dystrybucja Live). Na prawdę polecam wypróbowanie Linuksa. Do takich celów diagnostyczno - naprawczych jest idealny.


(Piotrkijak) #11

Imo wykonanie tego na dvd jest nierealne, ale jak pisałem zrobienie czegoś takiego na dysku przenośnym/penie da się coś takiego zeobić. Zadaj sobie trochę wysiłku i wpisz sobie w google instalacja xp na dysku przenośnym i znajdziesz mnóstwo stron z opisami. Tylko tak jak było wyżej napisane, instalacja okurzacza,ccleaner itp. softu nie ma sensu, bo ten soft będzie sprawdzał ten "prrzenośny" system, a nie ten komputera na którym ewentualnie uruchomisz swój system.


(Gruszeczkaloczek) #12

Okey. Wpadłem na pomysł by zrobić tak jak mówicie i Zainstalować XP na pena a później zawartość pena nagrać na płytkę i zrobić ją botowalna. Co o tym myślicie?? I jak zrobić płytę botowalna ?? Oraz jak zrobić tego Windowsa XP zainstalowanego na penie??


(kamil_w) #13

Ne ma prawa działać... ale niejednokrotnie menele spod budki z piwem udowadniali inżynierom, że coś się jednak da zrobić, tak więc próbuj. A jak Ci się uda, to możesz podzielić się wiedzą.


(Piotrkijak) #14

xXGRUHAXx , coś tak się uparł na dvd? Nie możesz nagrać tego XP na pena czy przenośny dysk USB i tak zostawić? Co to pytania jak to zrobić, to już Ci pisałem - google.pl i wpisujesz instalacja Windowsa XP na pendrive, wciskasz enter, klikasz w pierwszą lepszą stronę jaką wyrzuci i masz.