Windows XP z neta- czy legalny?

Witam dziś popsuł mi się laptop z Windows XP najgorsze jest to że nie ma w nim partycji recovery i mam takie pytanie.

Jeżeli pobiorę windowsa z neta i wpisze kod z nalepki to system będzie legalny?

Będzie legalny. Praktycznie to zakupiłeś licencję na system a nie sam system, bo ani nie masz płyty instalacyjnej ani partycji recovery.

***************

Nie wprowadzaj w błąd, system Windows XP jest wspierany przez Microsoft do 8 kwietnia 2014 roku.

Tak będzie legalny pod warunkiem że dysponujesz swoim oryginalnym kluczem.

pod laptopem jest nalepka z kluczem więc chyba jest legalny

Pisałem przecież. Tak będzie legalny.

Pablo79

No faktycznie jest wspierany. Tylko trzeba sobie zadać pytanie, co oznacza te niby wspieranie.

Jeżeli pod słowem wspieranie rozumiemy łatanie dziurawej jak sito przeglądarki IE czy też mało używanego WMA i temu podobnych wynalazków to tak masz rację jest wspierany.

Osobiście sam nadal używam XP, ale wszelkie komponenty potrzebne do poprawnej pracy komputera sam sobie dobieram. Za paczki Microsoftu bardzo dziękuje, ale nie pobieram.

Obecnie wsparcie dla systemu Windows XP polega na wydawaniu tylko i wyłącznie łatek związanych z ewentualnymi wykrytymi lukami w zabezpieczeniach systemu Windows XP, żadne nowe poprawki dotyczące nowych funkcjonalności oraz ewentualnych poprawek stabilności nie będą wydawane.

Co do IE to też uważam że MS powinien jeszcze IE9 udostępnić dla tego systemu.