Windows XP z USB - problem po instalacji

Hej,
zainstalowałem WinXP lecz po instalacji mam komunikat z błędem jak na obrazku. Coś musi być skopane z boot.ini bowiem Windows bez wpiętego USB nie działa wywalając ten komunikat.

Co ciekawe z wpiętym napędem USB z instalką pojawia się menu wyboru. Zaznaczona opcja sprawia, że Windows ładuje się normalnie.

Co zmienić w boot.ini? Próbowałem skopiować wpisy z USB, ale nie pomogły.
Oryginalny boot.ini wygląda tak:

[Boot Loader]
Timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows="Microsoft Windows" /noexeecute=optin /fastdetect

Natomiast to menu wyboru, które się pojawia podczas uruchamiania z USB wygląda tak:

[Boot Loader]
Timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
[Operating Systems]
C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT = "1st, text mode setup (Boot from flash again after finished)"
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="2nd, GUI mode setup, continue setup + 1st start of Windows" /fastdetect
C:\ = "---> DEBUG, in case of HAL.DLL or NTOSKRNL.EXE not found errors <---"
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS="Debug boot rDisk 1 partition 2" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(3)\WINDOWS="Debug boot rDisk 1 partition 3" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(4)\WINDOWS="Debug boot rDisk 1 partition 4" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(1)\WINDOWS="Debug boot rDisk 2 partition 1" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(2)\WINDOWS="Debug boot rDisk 2 partition 2" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(3)\WINDOWS="Debug boot rDisk 2 partition 3" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(4)\WINDOWS="Debug boot rDisk 2 partition 4" /fastdetect

A nie zainstalowałeś tego XPka właśnie na dysku USB zamiast na zwykłym HDD ?

Nie, on jest na dysku twardym w 100%.
Błąd siedzi gdzieś w boot.ini sądzę.
Może to coś pomoże - system jest zainstalowany jako E:\ nie C:. Może trzeba zmienić wartości w ini, ale na jakie to nie wiem.

Twój HDD to jest rdisk(0) natomiast USB rdisk(1) - w tym drugim przypadku startuje z USB. Folder C:$WIN_NT$.~BT\ to folder tymczasowy tworzony na potrzeby instalacji. Wygląda jakby instalacja nie była dokończona. Prawdopodobnie czeka cię powtórka.

Tu masz opis opcji:
http://www.lomilowka.pl/upload/file/UTK/boot_ini.pdf

Jeśli system jest na E: to musi być partition(3) (chyba? jeśli nie to (4)) - w dwóch miejscach poprawki. Masz więcej niż 1 dysk HDD ? Dysk systemowy z partycją E jest drugi ? To trzeba też poprawić na rdisk(1). Wygląda na to, że pliki rozruchowe (w tym boot.ini) masz zapisane na USB - menu wyboru pojawia się po podpięciu.

Problem rozwiązany :smiley:
Trzeba było utworzyć kopię boot.ini i dać go na ukrytą partycję “reserved”.
Tak więc startuje z ukrytej partycji, a ładuje pliki z E:. Widocznie instalacja tak starego systemu z USB stwarza kwiatki :slight_smile: