Windows XP - Zabezpieczenie folderu z systemem!

Witajcie,

wpadłem na genialny pomysł, aby zabezpieczyć folder [Windows] - Aby nikt nie miał do niego dostępu. Zapisywanie plików w tym folderze tylko mając hasło. Wtedy żaden wirus nie wpadnie do folderu =D> . Jest taka możliwość ? :frowning:

no nie wiem czy takie coś istnieje wątpię może jest tego nie wiem, gdyby tak było to każdy by to robił :lol:

jest jeszcze jedne folder w którym się wirusy pojawiają czyli documents and settings

Inectus ,

  1. Zabezpieczenie hasłem dotyczy jedynie zwykłych użytkowników.

  2. System miałby problemy z bootowaniem.

  3. Nie.


Nie prowokuj!

roobal

nie ma takiej opcji jakby takie coś było możliwe to dawno bym wywalił antywira i tak zrobił :smiley:

Hehehe niestety to nie jest takie proste, na pierwszej linii frontu z wirusami jest myślenie czyli co klikamy i instalujemy, na drugiej linii oprogramowanie które chroni Cię czyli aktualny antywirus i włączony firewall i to powinno zwykłemu użytkownikowi wystarczyć :slight_smile:

Niektórzy kombinują coś z ACL, ale nie podpowiem dokładniej, bo nie próbowałem zabezpieczać się w ten sposób.

A co jeżeli szkodnik zechce zapisać się na pulpit? Nie wszystko chce się zapisać do c:\windows.

Zainstaluj oprogramowanie zabezpieczające (antywirus, firewall) jeśli obawiasz się i uważnie korzystaj z komputera.