Windows XP- zmiana pamięci a aktywacja

Witam !

Wczoraj zmieniłem pamięć w kompie i było OK. Dzisiaj wyskoczyło okienko że w sprzęcie zaszły znaczne zmiany i mam 3 dni na ponowną aktywacje Windows’a. System mam z programu MSDN AA i był on już aktywowany 3 razy, dzisiaj podczas próby aktywacji wyskakuje komunikat że na ten cd-key system nie może być już aktywowany. I tu moje pytanie czy da się coś z tym zrobić :?: Zawsze wydawało mi się że system na licencji OEM jest powiązany z płytą i prockiem. No chyba że system z MSDN AA jest na jakiejś innej licencji :frowning:

Może spróbuj aktywować przez telefon… powinna być taka opcja… ;] Moje xp-ki oemoskie już przy drugiej aktywacji bez zmiany czegokolwiek nie chciały się aktywować przez internet :confused:

Trochę dziwne, ja kilka tygodni temu wymieniałem 2 razy całe komplety pamięci i procesor i aktywacji nie musiałem robić.

Mojego wina z MSDNu aktywowałem już z 7 (albo i więcej) razy i nadal nie mam z tym żadnego problemu.

Zadzwoń, a na pewno cała sprawa się wyjaśni :slight_smile:

Hmm… jak ci to powiedzieć… może już wiem:

system po reinstalce tworzy numer z komputera SSID bodajże, i go podajesz do ***** z Microsoftu. Jeżeli system masz przywiązany np. do myszki (OEM) to powinni ci zaliczyć. Ale jeżeli miałeś do komputera (np. laptop z HP) to zmiana jakiegoś komponentu prowadzi wg. nich do utraty licencji. Tyle. Ten numer SSID zawiera cyfry bodajże 2 związane z pamięcią i kilka z płytą główną.

Te ich motywy działania przez internet są *****, proponuję jak wyżej napisali zadzwonić.


Jak ci się nie uda, nie dziw się że wiele ludzi ma pirata :stuck_out_tongue:

Jeśli ci się nie uda z XP, polecam 2000 - tam czegoś takiego jak rejestracja nie ma :smiley:

mateuszcedro mam kilku kolesi z piratem i nigdy nie mieli większych problemów jak wyszukanie nowszych sterów do grafiki a o aktywacji nie wspomnę

Dzięki bardzo za rady. Dzisiaj się już nie dodzwoniłem ale będę próbował jutro :slight_smile:

ja kiedyś (nie wymieniając niczego) włączyłem kompa i wyskoczyło mi okienko z aktywacją ;/

Dziwna rzecz, ja zmieniałem pamięć w laptopie dwa razy, też miałem xp oem i nigdy nie dostałem podobnego komunikatu z prośbą o aktywację.

Dzięki bardzo za rady. Udało się aktywować telefonicznie:)

p.s: Muszę przyznać że proces ten przebiega jak byłby przygotowany dla 5 letniego dziecka i nikomu nie życzę słuchania głosu nagranego Pana :slight_smile:

Pozdrawiam

mi sie przydarzyła ponowna aktywacja po flashowaniu BIOSu

tak bywa trzeba to przeżyć