Windows XP zmodyfikowany w nLite - brak polskich znaków

Witam serdecznie!

Po ponad kilku miesięcznej pracy postanowiłem zrobić formata (postawić na nowo system)… Stworzyłem sobie własną płytę XP w programie nLite - instalacji nienadzorowanej nie ruszałem, jedynie co zrobiłem to zintegrowałem SP3, IE8, WMP11 oraz sterowniki AHCI do mojej płyty głównej - to wszystko…

Po sformatowaniu dysku i zainstalowaniu na nowo XP przygotowanego przez zemnie zauważyłem jeden błąd - otóż w dwóch programach nie mam polskich znaków:

jv16 - brak polskich znaków w całym programie

natomiast w Realtek brakuje polskich znaków tylko w górnym menu…

14mazrr.jpg

Czy ktoś wie jak przywrócić polskie znaki w w/w programach?

W ustawieniach klawiatury ustaw polski programisty, o ile nie zrobiłeś tego podczas instalacji systemu.To właśnie ten język ma polskie znaki

Ustawienie klawiatury nie ma nic do wyświetlanych znaków w programach…

Głupoty piszesz,bo jak program jest po polsku,a chcesz mieć w nim polskie znaki to musisz mieć w systemie ustawione “polski programisty”

Ustawienia klawiatury, jak sama nazwa wskazuje służą do ustawienia klawiatury , ustalenia mapy kodów, przypisania pod wybrane klawisze kodów danego znaku. Klawiatura służy do wstawiania znaków! Nie ma nic do wyświetlania ich w menu jakiegoś programu czy gdziekolwiek.

sprawdź w Panelu Sterowania: Opcje regionalne i językowe w zakładce “Zaawansowane” masz wybrany język polski

Pozdrawiam

Każdy ma swoje zdanie,ja nie odstąpię od swojego.Chcesz mieć problem z głowy zrób tak jak ci napisałem

@scorpion1948 tak jak sam to określiłeś w swoim poście, głupoty piszesz :stuck_out_tongue:

za wyświetlanie znaków (w programach nie obsługujących Unicode) odpowiada ustawienie z mojego wcześniejszego postu, natomiast żeby WPROWADZAĆ tekst z polskimi ogonkami trzeba mieć ustawioną polską klawiaturę (niekoniecznie programisty :P). W temacie chodzi o WYŚWIETLANIE polskich znaków a nie o WPROWADZANIE :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

  1. Jak się udzielasz w jakimś wątku to chociaż byś go czytał uważnie, ja nie mam żadnego problemu, odpowiedziałem tylko na Twoją hmm “poradę”.

  2. Skoro się upierasz, że konfiguracja klawiatury ustala wyświetlany język w systemie to przestaw sobie mapę klawiatury na np. niemiecką i zobacz czy Ci polskie znaki znikną w programach… jedynie nie będziesz mógł ich wprowadzić z klawiatury.

Nie mówiłem do ciebie

Przed napisaniem tematu sprawdzałem wszystko w Panelu Sterowania i mam ustawiony język pl oraz klawiaturę pl progamistyczną

spróbuj jeszcze dodatkowo zaznaczyć opcję “Zastosuj wszystkie ustawienia dla …”

Pozdrawiam