Windows XP

Mam pytanie. Mam na komputerze zainstalowanego Windowsa XP bez licencji, ale kupiłam wersję z licencją i chciałabym ją zainstalować. Czy jest możliwe, aby zainstalować tego legalnego ale tak, żeby wszystkie programy zainstalowane na komputerze, wszystkie pliki zostały, żeby nie instalować jeszcze raz tego wszystkiego? :slight_smile:

mozesz reinstalowac windowsa

Tak. Włóż płyte tego oryginalnego Windowsa> Wyskoczy Ci okienko. Kliknij Zainstaluj System Windows Xp --> Typ instalacji --> Uaktualnij (zalecane) --> Dalej I dalej postepuj według podanych wskazówek.

Zrobiłam według wskazówek i wyświetlił się komunikat: “Nie można uaktualnić tej wersji systemu Windows XP. Opcja uaktualnienia nie będzie dostępna.” I co teraz??? :frowning:

Windows Windowsowi nierówny. Są przecież różne wersje. Zarchiwizuj dokumenty, wykoś starego i zainstaluj nowego. Przynajmniej będziesz spokojniejszy i napewno “czystszy”.

Hmm…

Reinstalka odpada, bo zapewne masz zainstalowanego ServicePacka

Zastanawia mnie tylko jedno …po co reinstalować?

…wydaje mi się, ze możesz pozostać na obecnym - wystarczy, że zmienisz w nim klucz rejestracyjny. :wink:

Co już nie będzie zbyt legalne.

Poza tym jak ma zainstalowanyego “lewego” prof a kupił home (bo taniej) to co? Kolejna rzecz - OEM, BOX. Jednak pewne róznice są pomiędzy nimi…

Pisałem wcześniej że windows windowsowi nierówny.

Nie, mam zainstalowanego Professionala i kupiony też jest Professional, jest to wersja OEM. W jaki sposób zmienić klucz rejestracyjny?

Zgraj dane i postaw system na świeżo,niewiele roboty,a efekt pewny.

System trzeba zarejestrować i może być problem.

System oryginał to zrób to porządnie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Mam nadal ten sam problem. Próbuje zainstalować tego oryginalnego XP i mi nie wychodzi. Zmieniłam w BIOSie, żeby uruchamiał się z dysku CD, odpalam go, mówię, żeby wykonał naprawę ®, szuka systemu zainstalowanego na dysku systemu, kopiuje pliki i wyświetla napis, że konsola jest gotowa do rozpoczęcia instalacji i żeby wpisać EXIT, żeby zakończyc działanie konsoli. Robię jak każe i na tym kończy się cała instalacja. Resetuję komputer i pojawia się napis, ze nie może uruchomić systemu, bo nie ma pliku hal.dll i żeby go zainstalować. Ale gdzie to zrobić i jak? HELP ME :frowning:

Robisz tak:

Bootujesz z płyty, klikasz “Zainstaluj System Windows XP”, wybierz partycje i nie wybieraj “Zainstaluj świeży system” tylko “Napraw istniejącą instalację”, będziesz musiała podać od nowa CD-KEY itp. :slight_smile:

Sprawdź komp - wszystko w poprzednim moim linku.

Niie kombinuj tylko zdejmij tą partycję systemową,a najlepiej wszystkie,załóż i wgraj świeży system.

Lub dograj plik hal.dll z konsoli R - może też być uszkodzony plik boot.ini - poczytaj linki.

Pomoc

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=40797

Lub spróbuj przywracania systemu lub przy starcie F8 i tryb awaryjny i ostatnia dobra znana konfiguracja.

Naprawę systemu XP wykonujesz jak nową instalację XP nie wchodzisz do konsoli R tylko zaklepujesz licencję F8 i dalej,naprawiasz R istniejącą właściwą instalacje XP.

UPDATE

Najpierw napraw problem z plikiem hal.dll i boot.ini,aby komp startował prawidłowo na starym systemie XP - dopiero później rób naprawę XP.

wystarczy zmienić keya, wiem, bo miałem tak samo, jak miałem pirata, profesionala, potem zmieniłem tylko klucz na oryginalny z pudełka , po zakupie licencji i było ok a zmianę keya masz podane co i jak robic na stronach microsoftu

gdzie mam dograć te brakujące pliki? (hal.dll i boot.ini) dziękuję

A podałem linki i nawet ich nie przeczytałaś.

hal.dll

Plik boot.ini

Z konsoli odzyskiwania komenda fixboot.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29033

I czytaj,wszystko pisze w podanych linkach.

Nie mogę tego zrobić, ponieważ wyskakuje komunikat :“Nie można uaktualnić tej wersji systemu windows XP. Opcja uaktualnienia nie będzie dostępna.” Daję OK i wyskakuje okno Instalator Systemu Windows i w Typie instalacji tylko Nowa instalacja (zaawansowana).

Prawdopodobnie masz zainstalowany system XP bądź XP z SP1, a próbujesz naprawić istniejącą instalację z płyty CD nowej XP z SP2.

Jeśli tak to najpierw zainstaluj do starego systemu SP2 i próbuj znów.

Jak nic świeża instalacja.

Dla zmiany nr na właściwy dla zakupionej licencji Windows należy skorzystać z narzędzia dostępnego na płycie w katalogu support\tools

Jest tam archiwum deploy.cab, w którym jest plik sysprep.exe

Uruchamiając to narzędzie, można poprzez “Zapieczętuj ponownie” wpisać właściwy nr licencji.

Znikają nam ikony z pulpitu ale można je zabezpieczyć kopiując je do jakiegoś katalogu i po zmianie nr wrzucić je ponownie.

Pliki archiwum deploy.cab należy skopiować do jakiegoś nowo założonego katalogu na dysku.

Jeżeli masz ochotę w ten właśnie sposób poradzić sobie z problemem, to wieczorem mogę napisać dokłanie, jak zachowuje się system przy uruchomieniu pliku sysprep.exe

:okulary: