Windows xpSP3 problem przy instalacji

Witam chciałbym prosić o pomoc użytkowników tego forum w sprawie mojego Windowsa XP Servis pack 3, a problem jest następujący:

  1. Próbuje zainstalować system od nowa na różne sposoby lecz za każdym razem wyskakuje taki oto napis:

STOP:c0000221 Unknown Hard Error\ SystemRoot\ System32\ ntdll.dll

( Wszystko na niebieskim tle)

Jeśli miałby ktoś jakiś pomysł to z góry dziękuje. Pozdrawiam.

pchelaa ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ja myślę, że jest uszkodzona płytka w którymś miejscu, że odtwarzacz nie może jej odczytać.

Drugi problem jaki może wystąpić to potrzeba sterowników karty graficznej na płytce.

1)tu możesz przełączyć kartę graficzną na zintegrowaną (jeżeli jest taka możliwość)

2)musisz wypalić płytkę z XP nagranymi na niej sterownikami karty graficznej (to jest raczej legalne, można posiadać kopię windowsa w celu kopii zapasowej, jeżeli ma się oryginał obok) Myślę, że bez problemu znajdziesz program do stworzenia takowej :slight_smile:

Poczekaj na rady innych być może mają lepsze pomysły :roll:

Ze strony producenta dysku ściągnij program diagnostyczny i zdiagnozuj dysk.

Dodane 30.04.2011 (So) 9:04

Może być, ale żeby się przekonać zobacz na innym kompie czy wyskakuje taki błąd.

Hej, płytka z Wnidowsem nie jest uszkodzona sprawdzałem u kolegi.

Karte graficzną mam zintegrowana z płytą główną, a dokladniej mam takie coś

Procek: Athlon 64 x2 dual core 5200+ 2,7 zegar

Płyta główna: Asus model: M3N78-VM z zintegrowaną kartą graficzą GeForce 8200 512MB

Dysk: Seagate ST3320613AS 320GB

Ram: Kingston 2 GB

A co do nagrania płyty to muszę mieć jakiś specjalny program czy zwykle Nero wystarczy ??

Wystarczy ci zwykłe nero.

Albo pożycz od kogoś nośnik., tylko wersja musi być ta sama. Czyli jak masz XP professional, to nie możesz mieć home, i podczas instalacji wpisujesz swój kod licencyjny.

Ma ktoś pomysł jakiś bo, prubowalem wszystkiego i nic ??

Próbowałeś zainstalować z innej płytki ?

a nie masz przypadkiem systemu na partycji na ktorej chcesz zainstalowac XP ??

no i na początek BIOS ustaw na default!!

Czemu tak wszyscy czepiacie się tej płytki? Równie dobrze przecież problem może leżeć po stronie czytnika, który źle odczytuje dane w pewnym momencie i przez to pojawia się błąd…

Spróbuj ewentualnie przerzucić zawartość płytki na pendrive i z jego pomocą spróbuj zainstalować system…

Szczegółową informację o tym jak przerzucić instalkę Windows z płyty na pendrive znajdziesz url=[http://www.youtube.com/watch?v=2smKbqn35fA]tutaj[/url.