Windows z Allegro

Witam, może zostanę nazwany cebulą, ale trudno :smiley:
Zastanawiam się nad kupnem Windowsa 10/ Windowsa 7 z Allegro. Jest dużo tanich aukcji z tym systemem, wiele z nich ma dużo kupujących i pozytywnych komentarzy. I tu pojawia się pytanie: jak sprawdzić legalność kodu aktywacyjnego do okienek? Czy jest jakaś strona gdzie można sprawdzić czy kod jest legalny/ czy nie był już użyty? Albo czy można napisać email do MS żeby to sprawdzili?

Bez urazy, ale może warto skorzystać z wyszukiwarki na forum, o Google nie wspominając? Takich tematów jest pełno, nie jesteś ze swoim pytaniem wyjątkowy.
Dla przykładu: Czy taki Windows jest legalny?

Szukałem, nawet widziałem to pytanie, ale nadal nie wiem jak sprawdzić czy kod z Allegro jest na 100% legalny lub nie. Tam jest numer telefonu do MS. Przez telefon podaje sie kod i oni sprawdzają?

Na to wygląda, problem w tym, że klucz otrzymasz po zakupie, wątpię by sprzedawca podał ci go wcześniej. Inaczej mówiąc, kupujesz kota w worku.

Kupowanie samego klucza jest nie legalne bo nigdy nie masz pewności czy używany czy nie. Napisac na aukcjach można wszystko. Często te klucze sa z starych komputerów z banku, które padły i są do wywalenia to na kluczu zarobie na piwo, a potem zonk bo wyskoczy, że klucz nie wazny i nie aktywujesz, chodzby dlatego, że był tyle razy aktywowany, że MS zablokował go. Legalność systemnu to nośnik (DVD lub USB w win 10), licencja, klucz i dowówd zakupu w postaci paragonu lub faktory na firmę badz imiennej. Chyba, że ma się win 7/8.1 i sie w okresie darmowym zaktualizowało do win 10 wtedy legalnośc win 10 to klucz i nośniok Windowsa poprzedniego i faktura za windowsa poprzedniego. Inaczej sklepy tez handlowaliby samymi kluczami i nie wątpliwie lepszą kase by an tym zrobili jak i sam MS. W dobie internetu.

Według wielu aukcji sprzedawaniw klucza z naklejką ze zutylizowanego komputera (wymagana aktywacja telefoniczna) jest legalne i zgodne z regulaminem MS. Czy ktoś coś o tym wie?

Łojoj, chyba rzeczywiście nie warto, dziękuję za uświadomienie :wink: