Windows z DreamSpark (MSDN) na czystym laptopie

Cześć ;) 

Jak to jest z tą instalacją Windowsa na czystym (nagim) laptopie bez systemu? Czytałem trochę w sieci i są sprzeczne informacje.

 

Najczęściej przewija się, że warunki licencji nie pozwalają na instalację Wina na pustym lapku. Gdzieniegdzie wklejone były fragmenty licencji, że można to wgrać po to, aby korzystać z innych usług Dreamspark (np. Visual Studio czy One Note itp.) i jeśli się z tego korzysta, to dalej można wykorzystywać system dla celów pozaprogramowych (ale wciąż niekomercyjnych). 

 

U mnie na uczelni koordynatorka projektu nic nie wiedziała na ten temat. - Szczerze powiedziawszy, to ja tu tylko rejestruje konta studentom. Nic nie słyszałam na ten temat. Wydaje mi się, że to raczej nie obowiązuje, bo to by było trochę bez sensu, że trzeba by było mieć wcześniej jakiś system, aby teraz zainstalować nowy… - odrzekła. Jak się na to zapatrywać? Kupiłem już lapka bez systemu i dopiero teraz napotkałem na te informacje. Nie wiem co czynić, bo chciałbym mieć to legalnie zrobione :confused:

Przeczytaj sobie licencję, a nie informacje z neta.

Jak ja osobiście czytałem ostatnio (jakieś 2 lata temu), to musisz mieć podstawę do uaktualnienia do nowszej edycji systemu - komputer prywatny.

W przypadku laboratoriów można instalować na czysto.

Albo zapytaj u źródło, czyli bezpośrednio w MS. Konsultanci na czasie bez problemu odpowiedzą na twoje pytania.