Windows z dysku


(Szilton) #1

Witam. Posiadam Instalator Windowsa na dysku twardym(licencja wgrana), lecz po podlaczeniu go do innego komputera (tylko ten dysk) nie uruchamia sie. Przeszukalem juz cale forum i zaden sposob nie pomaga. Jedyne co mi zostalo to reinstalacja. Pytanie, jak to zrobic z poziomu ladowania BIOSu. Czy musze pobierac Windowsa na pendrive i instalowac? Tylko ze nie mam jak sprawdzic nr licencju Windowsa.


(j24) #2

W tym pytaniu jest kilka niewiadomych:

  1. Co to za Windows?
  2. Co to znaczy Instalator Windowsa? To jest plik ISO czy cała zawartość instalki Windowsa już rozpakowana? A może to jeden z programów do aktualizacji Windowsa 10.
  3. Nie rozumiem kompletnie stwierdzenia “licencja wgrana” O ile wiem Nr Windowsa wpisujemy po jego zainstalowaniu o ile jest to konieczne. Obecnie w wielu przypadkach w komputerze gdzie już był zainstalowany Windows kolejne wpisywanie Nr jest zbędne.

(krystian3w) #3

http://dariuszdahm.pl/wlasna-partycja-recovery - jak masz podobnie to chyba zapomniałeś dodać wpis po wybraniu którego włącza się instalator lub na wciśnięcie klawisza.


(Szuri21) #4

Klucz Windowsa możesz spróbować podejrzeć programem ProduKey. Jeśli się uda, to pobierz ISO, “wypal” na USB, zainstaluj od zera.


(Leszek2204) #5

Jeżeli windows był przepisany pod inny komputer to moze nie działaś u cisbie


(Szilton) #6

na dysku mam zainstalowany Win 10 natomiast na partycji orginalnie jest wgrany win 8.
Windows jest juz rozpakowany, przy reinstaliwani nie musze wpisywac nr licencji
Windows byl juz zainstaliwany na dysku tylko ze moja plyta glowna popsula sie i postanowilem podpiac dysk do starego kompa.


(j24) #7

jeżeli Windows 10 był na tym komputerze to o aktywację nie trzeba się martwić. Pomnąc przy reinstalacji. Obraz sobie ściągnąć https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 wybierając opcję: “Tworzenie za pomocą tego narzędzia nośnika instalacyjnego (dysku flash USB, DVD lub pliku ISO) w celu zainstalowania systemu Windows 10 na innym komputerze.” Stworzyć nośnik na płycie lub na pendrive i instalować


(Szilton) #8

dzieki