Laptop HP 15 OMEN - zainfekowany system

Teraz się zastanawiam o co tu chodzi :thinking:
Są Usługi, które nie działały, a teraz działają.

Już wiem…

Udałeś się również na inne Forum i tam też uzyskujesz pomoc.
Czy tamten temat został zamknięty?

Miej na uwadze, że zajmujesz czas kilku osobom na raz w tej samej sprawie.
Ktoś z Nas mógłby pomagać w tym momencie komuś jeszcze.

Mimo to - przyszedłeś po pomoc, więc pomogę.
Czekaj cierpliwie na analizę plików.

Nie instaluj i nie usuwaj żadnych programów, chyba, że o to poproszę.

OK, Dobrze, ale mam pytanie, czy na tym innym forum skasować temat czy zostawić, bo tak szczerze jak narazie to tylko Pan m i pomaga.

A tak na serio, to ja naprawdę będę bardzo wdzięczny za pomoc o którą Pana proszę, komputer jest mi potrzebny do kontaktu i z rodziną i z innymi osobami, ułatwia mi życie, aż tu nagle od wczoraj klops i kłopot.

Czekam na odpowiedź.

Tamten temat zostaw.
jessi do tej pory naprawiła kilka ważnych rzeczy. Więc też pomogła.

Dobrze, ok, to czekam

Da rade coś z tym zrobić czy już tylko reinstalacja której chciałbym uniknąć

Ta moja odpowiedz powinna być wydzielona, bo rzeknę o pryncypiach.
Królowa jest tylko jedna, JEDYNA, niepowtarzalna… Od 5-6 straciła głos - jest od paru lat NIEMOWĄ! Choroba - to słowo klucz-wytrych.
Miałeś problem - szybka, dogłębna analiza, pstryknięcie palcem. BINGO. Szok i niedowierzanie! Jak może być dogłębna, precyzyjna , trafna diagnoza.
Wiesz o kim mówię i piszę! Ale to od dawna jest upadłe JEJ forum. Żal, pustka , smutek…

Jesteś miły i uczynny. Ja to doceniam… Doceniam starania adeptów i ich mistrzów różnych szkół ANTY…
Ale to jest sztampa, zaklinanie węży i takie pitu, pitu na okrętkę -Eset, MBAM, FRST i co tam jeszcze wyobraźnia podsunie do głowy.

Julek - nie idź już tą drogą! To jest ślepa uliczka…

1 polubienie

Przejrzałem logi.
Wykonaj poniższe polecenia dokładnie w tej kolejności

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\piotr\Desktop
    fixlist.txt (2,9 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Odinstaluj z listy programów (powinien się pojawić po użyciu pliku naprawczego)
    AVSDK5 6.2.0 - CYREN Inc.
    i zrób restart
  5. Po restarcie zrób nowe skanowanie FRST i wstaw logi

Muszę się odnieść do wypowiedzi @anon2166525
Zawsze masz jakiś ukryty przekaz

Dziękuję :wink:

Nawet jak jest ślepa, to na pewno jest bardzo długa.
Albo mnie czeka na końcu mur i wrócę, albo nagroda za ten spacer.

A ile frajdy :slight_smile:

Dopóki mogę, pomagać będę. I basta :wink::grinning:

Taki już jestem :+1::innocent:

Masz jakiś inny kierunek dla mnie? :thinking:

2 polubienia

Pozwoli Pan że od rana jutro zrobię to co Pan napisał ostatnio, i napewno napiszę i dam znać jak to poszło, OK.

Witam ponownie, zasyłam log wynikowy

Fixlog.txt (7,1 KB)

Logi

Addition.txt (60,9 KB) FRST.txt (230,0 KB)

Myślę, myślę, ale nie mam koncepcji. Sam musisz podążać swoją drogą.
KRÓLOWA jest samorodnym diamentem, bez żadnych szkół magii. Ona teraz jest ikoną i niedościgłym wzorcem dla innych próbujących szczęścia w tej dziedzinie.
Dzierga sobie w FRST, co wydzierga ogłasza na swoim forum. Oczkiem w głowie jest aby silniczek forum pracował i aby był najaktualniejszy…
A reszta? No cóż…Dzikie pola, a właściwie zapuszczony ugór, bez ręki gospodarza - MODERATORA/ADMINA w jej jednej osobie!
Najdziwniejsze dla mnie jest to, że nigdy nie wychowała choćby jednego ucznia. Było paru moderatorów, którym tylko się przyglądała, ale ich nie szkoliła.
To chyba jednak złe słowo. Było kilu, ale już ich nie ma. Tak samo z moderatorami innych działów.
Ewenementem jest Jessi!!! Nie ma żadnej funkcji, a tyra jak koń w westernie na tamtym forum. I bez żadnego wsparcia kogokolwiek…Noszsz ona takie hobby. Jak TY

Dobra - zagadałem się. To na tyle. Bez odbioru.

1 polubienie

Zostawcie tą polską Niderlandkę w spokoju :rofl:.

@piotr-jimi
Czy problem ustąpił?
Jeśli nie, to sprawdź jak zachowuje się system w Trybie Awaryjnym
W międzyczasie przejrzę logi

Witam

Niestety kłopot nie ustąpił, ale zauważyłem że w systemie jest prawie wszędzie plik - desktop.ini
Jak kliknę w Otwórz usługę zabezpipeczenia Windows, to dosłownie na 2 sekundy otwiera się okno tej usługi i znika, tak jak by coś tam blokowało

P.S. - Proszę aby Pan nie zniechęcał się w tej pomocy przez posty tego Rychu z Pragi bo coś mi sie zdaje że ta osoba pomyliła fora bo porady specjalistów lekarzy są na innych forach.

1 polubienie

System w Trybie Awaryjnym działa dokładnie tak samo jak w trybie normalnym, czyli nie ma poprawy.

1 polubienie

Jak nie ma poprawy to nie dobrze. Dobrze, jakby była.

Najłatwiej wziąć pobrać obraz Windows 10 i odpalić z płyty system. Stamtąd uruchomić naprawę systemu Windows. Nic nie stracisz, a wyszarzone opcje powinny powrócić. Może tylko wirus rozwalił kilka plików systemowych, bo nieumiejętnie nadpisał jakieś biblioteczki.

Który z tych programów jest Ci niezbędny w Autostarcie?

  1. Rainlendar2
  2. RamKontroler
  3. Zegarynka
  4. Windows Sidebar
  5. ClocX
  6. Internet Download Manager

Praktycznie to żaden, ale mógł by zostać RamKontroler, ale nie musi

W takim razie odszukaj te programy na liście zainstalowanych i odinstaluj.
Jeszcze Process Lasso do usunięcia
Po odinstalowaniu zrób restart i przeskanuj ponownie FRST
Wstaw pliki do wglądu
Napisz, których programów nie udało się znaleźć i usunąć.

Polecenia w CMD

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
oraz
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Nie wykazują żadnych błędów

No component store corruption detected.
The operation completed successfully.

Więc porada [Apostolisthe1st]
raczej nic nie da