Windows zatrzymuje się na ekranie "Zapraszamy"

Mam świeżo złożonego kompa i dopiero co zainstalowałem Win XP. Sterowniki instalowałem z płytek, które były przy sprzęcie.

Moja konfiguracja to :

AMD PHENOM II X3 720 Black Edition BOX (2.8GHz,7.5MB,95W,AM3) HDZ720WFGIBOX

Gigabyte Radeon HD 4870 1GB DDR5 (256bit) GV-R487D5-1GD

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Patriot EXTREME PERFORMANCE 2X2GB 1333MHz DDR3 7-7-7-20 DIMM kit (PDC34G1333LLK)

OCZ ModXStream Pro 600W modular SLI PSU OCZ600MXSP-EU

Samsung HD502HI

W czym może leżeć problem?

Nie jestem pewny ale może to być wina źle postawionego systemu

Podczas instalacji nie było żadnych problemów.

Nie musiał tobie wyskoczyć żaden komunikat o błędzie po prostu pliki kopiowane z płyty na dysk się nie zapisały, zdarza się czasami

Ale przedtem się normalnie wszystko uruchamiało, gdy restartowałem przy instalowaniu sterowników itd.

Albo sterowniki płyty głównej coś blokują albo masz źle dobranego windowsa, jaki masz system i ilu bitowy??

Windows XP 32 bit. Ale kumple mają podobne konfiguracje sprzętowe i im wszystko chodzi na takim samym systemie jak mój.

Jakieś inne propozycje?

  1. spróbuj odpalić w awaryjnym i podejrzyj dziennik zdarzeń, może ci pokaże że któryś sterownik źle się ładuje

  2. spróbuj wyciągnąć bateryjkę z płyty głównej, załaduje się domyślnie ustawiony bios i przypisze od nowa przerwania, może tu tkwi problem

michalk

Po co wyciągać bateryjkę? Wystarczy załadować optymalne ustawienia.

Spróbuj odinstalowac wszystkei sterowniki, a następnie zainstaluj je ponownie.

Jak to się dokładnie robi?

dla wiekszości płyt jest to przez wciśnięcie F8 przy starcie systemu, czasem F10

z listy wyboru wybierasz tryb awaryjny, jak się załaduje system to PPM na Mój komputer, wybierasz Zarządzaj, i tam dziennik, i patrzysz w alerty, zagrożenia itp.

spróbuj tez wejść z URUCHOM wpisując msconfig i zobaczyć co jest uruchamiane w autostacie i wyłączyć podejrzane rzeczy

jak to nie pomoże to spróbuj tez zresetować bios, gdzieś w okolicy baterii jest 3pinowy reset, na 2 pinach jest zalożona zworka, wystarczy ją wyciągnąć na chwilę i przełożyć na wolny pin i środkowy, a po 5 sekundach wrócic go na poprzednie miejsce, bios się zrestartuje i ustawi przerwania na nowo, może wtedy ruszy.