Windows zawiesza się ale myszka działa

Witam, mam problem. Otóż mam świeży system Windows XP który ma ze 4 dni, service pack 3, oryginalny, zainstalowane wszystkie poprawki z Windows Update. Od pewnego czasu system wiesza się w różnych sytuacjach, np jak gram w sapera, czy cos instaluje albo klikam na GG, doslownie w dowolnych momentach, nawet jak nic sie specjalnego na nim nie robi.

Zainstalowane na komputerze programy te co zwykle instalowalem, adobe, office, mozilla opera, kodeki winamp, winrar itp

Wiesza się w dość dziwny sposób. Aktywne okienko na którym aktualnie siedze zawiesza się i pisze że program nie odpowiada, przez chwile moge myszka przełączyć na inne okienka po czym też się wieszają. Klawiatura nie działa wogole, alt+ctrl+del nie uruchamia menedżera zadań i komputer stoi w miejscu , przy czym myszka można ruszać nadal i nigdy ona nie staje.

Myślałem że to wina sprzętu, ale komputer jest nowy, a ten windows xp chodzil bez problemu na starym i nic takiego się nie działo. Zainstalowalem pozniej na innej partycji Windows 7 , gdzie ten działa bez zarzutów. Zarówno ten Windows 7 jak i Windows XP sa 32 bitowe.

Twardy dysk jest nowy i odrazu dokladnie poformatowany przed instalacja windowsa i nie wykazalo zadnych bledow.

Sprawdziłem też z ciekawości programem hdd tune i dokladnie go przeskanowałem też nic nie wykazało. Podobnie na tescie ramu programem MemTest nie wykazało żadnych błędów

Szukalem przyczyny badz jakiejs sygnatury bledu w podgladzie zdarzen systemowych ale nic nie pokazywalo. Więc moje pytanie - co może być przyczyną? Czy może jest jakiś program, który działa w tle i zapisuje uruchamiane sterowniki lub aplikacje, żeby po zwisie systemu można było otworzyć loga i zobaczyć co jest przyczyną.

Program antywirusowy nie wykrywa zadnych wirusow, baza i wersja programu najnowsza, program to avast, nie ma tez zadnych trojanow, programy ktore sie uruchamiaja sprawdzalem msconfigiem, uslugi ktore startuja to wszystkie windowsowe, a programy ktore sie uruchamiaja ze startem systemu to jedynie gg, program itunes do ipoda.

Na starym komputerze w tej konfiguracji wszystko chodzilo bez zarzutow i plynnie, wiec wykluczam jakies wady programow, gdyz wiekszosc trzeba recznie uruchomic i nie startuja ze startem systemu. Nie ma żadnych śmieci w rejestrze jedynie te programy podstawowe co się używa, jak już wspomnialem winamp kodeki adobe gg itp, wiec wine programu za zawieszanie systemu odrzucam

Na jednym z forum wyczytalem że może zmienić odswieżanie monitora badz odinstalowac framework 1.1 ale to też nie pomogło

Mój komputer to :

AMD athlon 64x 2 dual, core procesor 5600+ , 2.81ghz, 2 GB ram ddr2

Karta graficzna nvidia ge force 8600gt

dysk sata 500GB

zasilacz 400

Temperatury mierzylem programem EVerest:

napięcie rdzenia procesora - 1.4

cooling fan procesor - 2.2

temperatura dysku - 39stopni

temperatura GPU diode - 54stopni

temperatura - procesor nr 1/rdzen nr 1 - 45stopni

temperatura - procesor nr 1/rdzen nr 2 - 43 stopnia

temperatura procesor - 38 stopni

Ktoś może pomóc?

Dodane 20.01.2010 (Śr) 22:50

Tak jak myslalem, 68 odwiedzin a nikt nie potrafi pomoc, jednak bede radzil sobie sam - prosze zamknac temat, tutaj nie dostane raczej sensownej informacji

Temperatury w normie.

Daj loga z OTL, zamieść go na forum zgodnie z zasadami.

Jeśli masz taką możliwość zmierz napięcia zasilacza za pomocą miernika jeśli nie, podaj markę model i moc zasilacza.

Nie do konca rozumiem zasady forum bo jestem w sumie nowy, no ale pobralem program, i pojawily sie 2 pliki z logami OTL.txt i Extras.txt

Otl.txt

http://wklejto.pl/54902

Extras.txt

http://wklejto.pl/54903

Zasilacz to 400 marki Gembird , serial number ccc psu4 12

http://www.nokaut.pl/zasilacze-komputer … u4-12.html

Cos takiego

Dodane 21.01.2010 (Cz) 19:50

Dobra, nie pomoże mi nikt, może inaczej to sformułuje. Poradzę sobie sam.

Potrzebuje tylko kogoś kto poda mi nazwę jakiegoś programu, typu “podglądu zdarzeń” w systemie Windows, który jest bardziej szczegółowy, działa w tle, i zapisuje wszelkie operacje (jakie się aktualnie wykonują)w logach, przykładowo ładowanie sterownika, uruchomienie programu itp. Żebym mógł po zwisie systemu tego loga przejrzeć i się uporać z problemem

Dodane 11.02.2010 (Cz) 15:50

tak myślałem, nie siedzą tu mądrzy ludzie :slight_smile:

Kurde, mam ten sam problem. Też myślałem że to wina software, ale na nowym systemie okazało się że jest to samo. Jedyna opcja to hardware, lub jakiś robak który się rozprzestrzenił na kompie, bo nowy system jest na innym dysku. Mam 3 programy zabezpieczające, avast, Emisoft Anti-malware, i firewalla Comodo.

Ktoś może wie co to może być ?

Kolega tez ma avasta, czyżby to było źródło problemów?