Windows zawiesza się i po chwili resetuje

Witam, tak jak w temacie, piszę ponownie. Jesetm bez sił także proszę o pomoc albo przeniesienie tematu w inny dział jak nie trafiłem. Mam problem z Windowsem, jestem po formacie i zawiesza się co jakiś czas i nie wiem dlaczego, nie wiem co jest grane. Zwiesza się i tyle, procesy w autostarcie praktycznie wszystkie wyłączone, komputer świeżo co po formacie ( ok 2 tyg ), zero jakiegoś zbędnego oprogramowania.

Co najlepsze, po każdym zwieszeniu muszę zmieniać bootowanie windowsa bo przestawia się na inny dysk. Wstawiam zdjęcia jak to wygląda.

Komputer zwiesza się i po kilku chwilach resetuje i wyskakuje taki komunikat:

Wchodzę do BIOSA i mam takie coś:

Jak włączam ustawienia tych dysków mam tak:

Windows jest zainstalowany na dysku SSD CX 300 120 gb ( ponad połowa zapełniona )

I tak mam za każdym razem jak sie zwiesi, że musze zmieniać w Biosie, to samo jest potem jak musze klikać F12 i tez tam zmieniać na ten dysk SSD CX 300 120 gb.

JESTEM BEZ SIŁY. Nie wiem naprawde co możę być? Znajomy radzi wtyczki od wejścia SATA poprzestawiać ale ja już sam nie wiem, może ktos pomóc ?

Skoro bios sam przestawia to może go zaktualizuj jeśli jest dostępny nowszy.

Skoro nie wiesz, to faktycznie spróbuj. Na początek przestaw, a jak nie pomoże to wymień przewody SATA.

A tak swoją drogą to ustawiłbym “Windows Boot Manager” jako pierwszą pozycję w boot menu.

Zamień kable SATA między systemowym CX300 i tym który pokazuje się pierwszy po resecie czyli chyba ST1000.

Mam na myśli ich zamianę tylko w portach płyty głównej, a w dyskach niech zostaną podłączone jak są.

Zamieniłem czekam co będzie.

Ale jak ustawia się to Windows boot Manager ? Bo on jest ustawiony w innym dysku.