Windows znajomego się nie uruchamia

Dostałem dziś telefon, bo ojciec młodszego znajomego ma problem z komputerem, no w każdym razie byłem w szoku, tryb awaryjny oraz z wierszem polecenia oraz uruchamianie normalnie oraz ostatnie działające ustawienia wszystkie te tryby zatrzymują swoje uruchamianie w momencie przed pokazaniem interfejsu graficznego, tzn w trybie normalnym czarny ekran i kursor, którym można swobodnie operować a tryb awaryjny dodatkowo te charakterystyczne napisy na ramkach przy uruchamianiu. W skrócie boot wygląda tak konsola z parametrami dalej mamy okno z wyborem uruchamiania jak tryb awaryjny itd. na tym koniec mamy potem zależnie od trybu czarny ekran i kursor, którym można ruszać jakby się nie uruchamiał do końca. I teraz tak doczytałem u siebie co, by można zrobić i wg internetu no i były 4 opcje

a). komenda w awaryjnym z wierszem polecenia wywołujący przywracanie systemu

b). płyta z systemem -> naprawa i wpisywanie 3 komend

c). jak wyżej, ale naprawa na etapie przed instalacją, czyli napraw c:/WINDOWS

d). format

komenda odpada, bo jak pisałem interfejs graficzny kończy się na pokazaniu kursora, płyty nie czyta pomimo przestawiania z bootowaniem (płyta oryginalna home premium, mojej tez nie czytał.) Sytuacja trochę w impasie, ale kolega mi wspomniał o opcji instalacji systemu z pendrive, tylklo tak wstępnie nie wiem, co zrobić samo copy paste obrazu styknie jak zgram na mp3?

Przyczyną mogą być badsectory albo problemy z mbr no i swoją drogą napęd. Pytanie czy sa ewentualne inne opcje i jak zgrać wina, by czytało w usb. Coś w biosie przestawić, ale nie wiem, gdzie, bios po angielsku jaka wersja i co nie wiem komputer jest 6 letni strzałkami w prawo wybiera się kolejne menu chyba to było main advanced boot.

Miałem podobny problem, kiedy składałem kompa znajomemu - zatrzymywał się na ikonie ładowania Windows’a albo trochę dalej, w każdym trybie. Jeszcze czasami pojawiały się bluescreen’y.

Wymiana niektórych podzespołów też nie pomogła. Za cholerę nie mogłem sobie z tym poradzić i doszedłem do wniosku, że Windows jest sypnięty (pliki rozruchowe Win’a zostały uszkodzone). Szybki format, szybka instalacja systemu i wszystko śmiga.

P.S. Jeśli na partycji z systemem były ważne dane spróbuj uzyskać do nich dostęp za pomocą płyty ratunkowej (kiedyś była w CD-Action)

Dodane 27.08.2013 (Wt) 22:38

O takich opcjach nigdy nie słyszałem (przynajmniej na XP).

Choć jak komputer ma parę lat i jak był często używany dysk ma prawo mieć bad sectory.

Ogólnie proponuję zrobić tak jak napisał kolega wyżej.

nagraj na płyte Hiren`s boot cd http://www.instalki.pl/programy/downloa … ootCD.html przy uruchamianiu komputera uruchom boot menu (klawisz F11 lub F12) i wskaż CD/DVD, uruchom mini xp, uruchom program Crystal Disk Info daj screen z danymi SMART, możesz tez wejść na dyski i zrobić kopie zapasową plików, jest tam też oprogramowanie antywirusowe możesz przeskanować dysk Malwarebytes Anti-Malware oraz Spybot - Search & Destroy

Prawdopodobnie masz zainfekowany “Master Boot Record” MBR (główny rekord startowy, czyli struktura danych zapisana w pierwszym sektorze dysku twardego)

Proponuję pobrać AVG Rescue CD i przeprowadzić skanowanie.

Link; http://www.dobreprogramy.pl/AVG-Rescue-CD,Program,Windows,24900.html

(AVG Rescue CD może on być używany w postaci rozruchowej płyty CD lub nośnika USB w sytuacjach, kiedy nie jest możliwe normalne załadowanie systemu operacyjnego — na przykład po poważnej lub rozległej infekcji wyjątkowo złośliwego wirusa. Narzędzie AVG Rescue CD umożliwia całkowite usunięcie infekcji z niedziałających komputerów i przywrócenie systemu do pełnej sprawności.)

O matko boska kiedy to ja kupiłem ostatni cd action w 2006 roku?, BSOD nie widziałem chyba ,że ich pojawienie się to setne sekundy i w BS view by były widoczne. Chcę by wszystko obyło się bez formatowania tak jak w praktycznym TI, zdałem go powyżej 90% choć największym mankamentem byłby burdel w rejestrze spowodowany np wyłącz komputer/zamknij system. Te opcje to mój wniosek, wyguglowałem problem i na kilku stronach były odpowiedzi, jest też opcja programów tekstowych jak płyty ratunkowe ale nie brałem tego pod uwagę, bo ostatnio jak mnie wezwano na brak dźwięku problem okazał się błahy bo były kable źle podpięte tzn mike w miejsce głośników.

A czy na partycji systemowej były ważne dane nie wiem, z kompa najprawdopodobniej korzysta tylko syn ojca który mnie wezwał, chodzi do 2 klasy ostatnim antywirusem był chyba avast, ale z tego co mi gość mówił synek zaczął się w skrzynce bawić. Dane w każdym razie można odzyskać to softem typu easy file recovery professional to jechać z dyskiem do fachowców i wybulić połowę pensji za rozebranie dysku na części pierwsze. Nawet opcja tańsza czasem pomaga tylko trzeba zainstalować program gdzie indziej niż na partycji z której odzyskujemy dane. Zresztą ja podejrzewam ,że nic poza grami czy sterownikami tam cenniejszego nie będzie.

No nie dziwota mój 13 letni dysk ma ich ze 4 ale moje problemy restartów są powodowane sterownikami, ściągne aktualizacje automatyczne i sterowniki z windows update niby ma pomóc.

Da radę to odpalić z usb? bo ja i on mamy dupnięte napędy znaczy jakiś drugi mam z innego kompa ale nie wiem czy płyta odczyta itd.

Nie ja tylko młodszy kolega, co to jest mbr wiem kończyłem technikum informatyczne zresztą mam google.

Ściągnę ale pytanie gdzie ustawić bootowanie z pendrive w biosie.

Wypróbuje chyba obydwie opcje

Opowiedź ;

  • W komputerach stacjonarnych są dwie opcje bootowania w zależności od sprzętu i rodzaju biosu ;

Miałem ten sam problem, jakiś wius “zjadł” Ci partycję systemową. Format pomaga, ale żeby odzyskać możesz odpalić Linuxa z płyty lub pendrive. Do ustawienia boot pendrive wystarczy UNetbootin i ISO Linuxa (np. Ubuntu). Później będziesz wiedział, jak to zrobić, chyba że nie to pisz :smiley:

No właśnie tu jest problem wróciłem właśnie od kolesia i przeszukałem cały bios i nic nie ma odnośnie startu z usb, coś tam usb jest, ale tylko konfiguracja dla 1.1 I 2.0 ps to nie mój tylko kolegi ,że tak powiem.

bios to ten (po fotach; nie wiem jaką ma płytę, ale może asus zgaduje na szybko) http://www.overclock3d.net/reviews/cpu_ … ard_p965/3

Teraz tak Pod F8 standardowe okienko typu http://obrazki.elektroda.net/39_1277024437.jpg do wyboru tryb awaryjny + wierszem polecenia + obsługa sieci uruchom normalnie i ostatnia działająca konfiguracja. Zawsze po restarcie jest to okno ładowane ewentualnie można w nie lub bios wejść klawiszami funkcyjnymi pokazanymi przy ładowaniu.

tego nie widziałem. Co do opcji 2, jeżeli piszesz o kolejności bootowania jest tylko hdd fdd i dvd rom drugiego nie pamiętam i właśnie mam obawy ,że

. Po wczorajszej wizycie dostałem zjebkę od kumpla ,żem informatyk, a nie wiedziałem o instalacji z usb a, tymczasem nie każda płyta wspiera takie coś; może moja atx tez nie.

Teraz drugi post; co do zjedzenia mam wątpliwości, bo logo xp ładuje się jakoś szybciej niż moje znaczy pojawia się , jak dalej piszesz o instalacji systemu to wiem miałem z tego sprawdzian w szkole. Ja zgrałem Windowsa i avg rescue disk na pena(mp3) z czego avg i w demonie i wypakowanego, bo nie wiem jak czyta na penie(mp3) system też, ale resztę plików po za boot mp3 zostawiłem reszta do innego folderu i został sam xp w demonie, który z płyty startował.

Sorry, ale typowy pen niby jest, ale potrzebuję dalej przeczyścić styki spirytusem ,żeby czytał dziwnym trafem mp3 i peny znajomych czyta a pena z wyższej szkoły na czytanie potrzeba takiej zabawy a kiedyś wpatrywało normalnie.

Styknie zgranie softu w demonie bezpośrednio na płytę? ma być sam z boot mp3 bez folderu rzecz jasna czy inny folder a w, nim reszta plików nie zawadzi. Mp3 ofkors nie czytał tylko przeszło do wyboru trybu komputera.

Zapytałem o model płyty głownej i to jest ASUS K8V-X SE, tutaj chyba są jej parametry http://www.arest.pl/produkt/3700/ASUS-K … lasciwosci . Pytanie czy ogarnia bootowanie z usb bo nigdzie nie doczytałem tego na stronie

Dodane 31.08.2013 (So) 12:28

Bump