Windows10 bez aktywacji a legalność

Witam.

Użytkowanie Windows 10 w wersji nieaktywowanej (zakup drogiej licencji w sklepie MS) jest legalne czy nie? Kopia pobrana ze strony MS, potem zostało aktywowane insider. Ale generalnie nie widzę, by program odliczał czas do końca okresu próbnego ani informował że to pirat tak jak to robił win7 np. Czasem w prawym dolnym rogu pojawia się tylko sugeria co to aktywacji. Ale prawnie to jak używanie takiego systemu wygląda (to w zasadzie trial, XP wymagał np wpisania kluczów, cracków też tu nie aktywowałem, działa tak jak zostało pobrane z oficjalnego źródła)?

Przez pewien czas jest zupełnie legalne. Nie pamiętam przez jak długo - ale chyba 3 miesiące.

Nie martw się o to. Jeżeli pobrałeś legalnego W10 ze strony MS ale go nie aktywowałeś to możesz się spodziewać tego, że wkrótce zostanie ‘zablokowany’ i zostaniesz poproszony o aktywację. Do tego czasu możesz go legalnie i spokojnie używać i odliczać dni do dnia w którym włączysz komputer i wszystko co będziesz mógł na nim zrobić to skopiować swoje pliki. :wink:

Nie ma konkretnego okresu próbnego tylko losowo?

Jest. Tak jak pisałem - chyba trzy miesiące można używać W10 bez aktywacji.

Zakładałem że 30 dni, ale minęło na pewno ponad 30 dni. W system info wybija jednak datę instalacji tego inside, a nie samego systemu.

Niech ktoś inny napisze jak długo bo ja szczerze nie pamiętam. Poza tym też miałem sytuacje, że na jednym z komputerów mogłem używać W10 na pewno dłużej niż miesiąc zanim się przyblokował i poprosił o aktywację. Pewne jest tylko to, że skoro używasz W10 z legalnego źródła a nie został on aktywowany to przyjdzie w taki dzień w którym zostanie ona zablokowany. :wink:

No mówi się trudno.

w jakim celo. Jeżeli testu ok, ajeżeli kafejkę z 10 stanowiskami tak urządzisz, niekoniecznie.

Gdzieś już właśnie mi się obiło o uszy, że ludzie używali wersji Insider właśnie dlatego, żeby nie musieli kupować systemu. Także niekoniecznie ten system wygaśnie po trzech miesiącach, ale po okresie gdy kompilacja osiągnie swoją datę, po której zacznie bodaj resetować komputer co jakiś czas, bo jest za stara. Wtedy się aktualizuje do nowej, i wszystko prawdopodobnie będzie dalej śmigać.
Mało tego, nie wiem, czy czasem przy okazji korzystania z Insidera nie generuje się czasem unikatowy klucz dla W10, którego wcześniej nie było, i który po odczytaniu programem mógłby zadziałać na zwykłym W10. Z tym że klucze współcześnie są trzymane w UEFI na nowych komputerach, i ciekawe czy tak czy siak potem zwykłego W10 nie aktywuje potem z automatu. Podobne podejrzenie mam z W7 którego klucze działają podczas instalacji W10.

Niby czasem Windows 10 sobie wyimaginowanuje licencję tymczasową.


Teoretycznie możesz się przełączyć na beta testy Windows 10 i niby tego nie trzeba podpinać licencyjni.

Uruchom CMD jako admin i wklep "slmgr /xpr " to Ci pokaże jak długo będzie aktywowany “Data wygaśnięcia bieżącego stanu licencji”

2 polubienia

Komenda nie zwraca żadnego wyniku.

Czyli wiecznie możesz używać :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

1 polubienie