Windows10 nie ładuje systemu

Wczasie korzystania z systemu zawieśił się.Musiałem wyłączyć laptopa przyciskiem zasilania .Po ponownym uruchomieniu nie ładuje systemu mam tylko czarny ekran.

Nie można nawet wejść do UEFI/Biosu? Chociaż to może blokować FastBoot wbudowany w oprogramowanie układowe płyty głównej.

Jakby bateria była wyjmowalna to może coś da przytrzymanie power po wyjęciu („pełne” rozładowanie).

Jak było logo laptopa i niby próba wystartowania Windows to jeszcze może ratuje cię partycja do naprawy systemu (trzeba by z 3 razy przerwać ładowanie i może odpali się automatyczna naprawa) - jakby substytut F8 z Windows 7 i starszy.

Nie można wejść do Biosu.Logo laptopu brak.

Zresetuj CMOS poprzez wyjęcie baterii na 5-10 min.
Przedtem odłącz zasilanie a w laptopie wyjmij baterię. No i „rozładuj się”
P.S. Jeden czy dwa układy graficzne?

Gorzej jak to jakaś ostro wlutowana bateria a nie na wcisk.

W sumie jak matryca jest bez podświetlenia to może masz rację z uszkodzeniem się czegoś do wyświetlania obrazu - niby można sprawdzić czy podłączenie USB generuje dźwięk na ekranie logowania do systemu (zahaslowany profil), chyba że też padło audio…

@j88 nie pochwalił się na czym ten problem wynikł.

Przyczyna według servisanta pamięć ram dwie kości 2gb .Wymiana na dwie po 1gb nie mieli 2gb plus czyszczenie laptopa plus wymiana pasty cena 180zł nie pojechali po bandzie z ceną? Dla mnie cena odjazdowa.Szkoda że nie zapytałem o cenę przed zostawieniem go w servisie.

Pro publico bono/pro bono publico raczej nie pracują.

Zakładam, że RAM kosztował do 30 zł czyli ze 150 za czyszczenie i „płatną” diagnostykę.