Windows10 problem z aktualizacją do wersji 1703

Witam,
dostałem wczoraj aktualizację Windows 10 1703 i przy probie jej instalacji wystąpił problem. Komunikat poinformował mnie o nie możliwości zainstalowania aktualizacji z powodu nie wystarczającej ilości pamięci. Mam pytanie czy problemem może być mała ilość miejsca na dysku systemowym? Na swoim systemowym miałem 5giga,

Konfiguracja:
CPU: Core2Quad Q6600 2.4 GHz
RAM 3 GB
Grafika: GTX 560Ti
Dysk systemowy: SSD 120 GB Kingston
HD 500 i 250GB
Płyta główna : Asus P5N- E SLI
Zasilacz: Deaus m1 650

Ale ten komunikat, o ile pamiętam(?), również informuje ile jest potrzebnego miejsca na dysku, więc mogłeś to zweryfikować. Być może, że jednak chodzi o ustawienie tzw. pamięci wirtualnej, czyli pliku stronicowania? Na czas aktualizacji ustaw pamięć wirtualną na automatyczne zarządzanie i powinno być OK.
Faktycznie 5 GB miejsca na dysku SSD to trochę mało na czas aktualizacji. System wykonuje kopię poprzedniej wersji i stąd ten problem.

5GB to na pewno za mało. System tworzy kopie poprzedniej kompilacji. Druga sprawa, że dla ssd zaleca się, aby było co najmniej 30 procent wolnego miejsca w celu optymalnego zużycia komórek pamięci. Stąd osobiście nie kupuje dysków ssd mniejszych od 250GB, aby nie użerać się z wiecznym brakiem miejsca.

1 polubienie

Nie zweryfikowałem tego gdyż jak odpaliłem aktualizację po jakimś czasie pojawił się niebieski ekran z informacja komputer/urządzenie wymaga naprawy był tam numer błedu ale udało mi się go zapisać i po prostu cofnąłem instalacje. Teraz podałem to co pamiętałem i tyle.

Przed chwila ponownie próbowałem ją zainstalować i znowu niebieski ekran z napisem odzyskiwanie, Treśćbrzmi tak" ilość pamieci niewystarczająca do utworzenia Ramdisk"
kod błedu 0xc0000017

Otwórz okno Pamięć wirtualna i podaj na forum jakie masz tam w tej chwili wartości i na jakiej partycji? Albo pokaż obrazek tego okna.

Proszę bardzo tak wygląda u mnie okno pamięć wirtualna
Pamięć wirtualną mam ustawioną tylko dla partycji C systemowej

Prawie dobrze! Jednak popraw wartości na 4096.
Po drugie, mimo wszystko warto by co nieco usunąć jakieś aplikacje (programy) z dysku SSD, choćby na czas aktualizacji tak, aby zwiększyć wolne miejsce na tym dysku.

Zmieniłem jak radziłeś, zwolniłem miejsce na dysku po pobraniu aktualizacji zostało mi na nim 8 giga. Ale mimo to przy próbie jej instalacji ponownie wystąpił ten problem ilość pamięci niewystarczająca do utworzenia Ramdisk.

Mam wrażenie ze chyba mam za mało Ramu na tą aktualizację.

O ile masz system 64-bitowy, to faktycznie 3GB jest trochę mało.

Faktycznie mam 64- bitowy system.

W ogóle po aktualizacji do windows 10 z 8.1, system zaczął mi się chrzanić.
Zawieszać, resetować hm czy to wszystko przez małą ilość Ramu ciekawe.

Tego nie wiem, natomiast przy 3 GB RAM stosuję i u siebie, i u “klientów”, system Win10/32-bit i plik stronicowania 3072/3072 MB. Nie mam jakoś informacji o problemach.

Aha czyli prawdopodobnie wychodzi na to że mam prawdopodobnie za mało Ramu na 64 bitową wersję 10.