Windows7 64 bit czy 32bit

Otóż chcę zainstalować windows 7,tylko nie wiem jaką wersje wybrać,mam 2 pytania

która wersja jest wskazana na procesor:AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 32 czy 64 bit?

mam też 2 GB ramu…

I drugie pytanie czy jeśli załóżmy będzie mógł na nim działać win w wersji 64 bit,czy ja mogę mimo to zainstalować wersję 32bitową(chodzi o to czy mogę,a on będzie nadal dobrze działał,a nie czy lepiej taką wersją zainstalować.)

Pozdrawiam;)

nie masz 4 gb ramu i więcej wiec bierz 32 bitowa

Wiele programów starszych szczególnie działa szybciej na 32 bitach niz na 64

Poza tym 64 bitowy Os ma większe wymagania dotyczące ramu wiec trochę na styk by było na 64 bitach Wiec Stanowczo Bierz 32 bity

@ Adaus02

Po pierwsze, zwróć uwagę, że nic nie stoi na przeszkodzie, by micsie03339 dołożył sobie w przyszłości kolejne 2gb ramu, i co wtedy? Klops - 32 bity o kant… stołu potłuc.

Starsze programy lepiej działają na 32bitach? Kwestia sporna. Zresztą kto zakłada, że używając nowego systemu, posiadając (raczej) nie tak stary komputer, będzie chciał używać starych aplikacji, a nowych już nie?

Po trzecie, sam przez dobre pół roku używałem Win7 HP 64bit na komputerze z 2gb ramu i… tragedii pod względem wydajności nie było.

Na porządku dziennym była “zajętość” ramu na poziomie 1,7 gb, tym bardziej przy grach, i owszem, ale w końcu od czego plik wymiany? Nie wspominam źle okresu, w którym miałem 64bity na dwóch gb ramu, nawet dość dużo grając, ot.

Po czwarte: 32bity odchodzą do lamusa, 64b to zakup zdecydowanie bardziej przyszlościowy, tym bardziej, gdy w przyszłości chciałoby się doposażyć kompa w dodatkową pamięć RAM. :slight_smile: Do tego widzę, iż procek autora również 64 bity obsłuży, więc powinien mieć dodatkowo jakiś tam skok wydajności, po wrzuceniu 64-bitowego systemu. Nie żałowałbym więc tych góra kilku dyszek więcej i brał 64-bitowca.

Mając ten sam procesor i 4 gb ramu używałem 32 bitowej wersji, użytecznych jest 3.5 GB ramu w tedy.

Zdecydowanie bierz x86_64.

@sunbeam96 - co to za wersja x86_64? Połączenie x32 i x64? Bo nie wiem, czy wiesz, ale x86 = x32…

Ja dołożyłbym sobie 2 GB i wgrał 64-bitowy system :slight_smile:

http://pl.wikipedia.org/wiki/X86_64

Microsoft Windows – x64, aczkolwiek amd64 jest stosowany w niektórych komponentach

Czytanie się kłania ze zrozumieniem. I tak wychodzi na x64…

Ja miałem AMD athlon 64 x2 4200+ i 32 bitowy system był nie stabilny. Zainstalowałem 64 bitowy, (z nazwy procesora) i była duża różnica. Miałem 2 kostki ramu po 1GB i wszystko działało dobrze, wcale nie musisz dokupywać ramu, windowsy robią swoją pamięć (jakąś tam) gdy brakuję ramu.

Czyli raczej zainstaluje wersję 64 bitową,a ram niedługo dokupię,narazie te 2GB pociągną go …

Napisałeś mi, abym wyjaśnił tą “niestabilność”. Procesor na kompletnym luzie, nie miał 0% użycia, tylko kilka procent i skakał. Gdy wszedłem w jakiś folder, procesor wkręcał się nawet na 40%, w grach miałem troszkę miej FPS’ów. na 64 bitowym nie miałem ani jednego z tych problemów.

To nie jest niestabilność tylko duże wymagania systemu i to w przypadku Visty/7 jest normalne.

Najlepiej dokup sobie 2 GB ramu i zainstaluj 64 bitowy.

miałbym takie pytanie czy rzeczywiście systemy 64 źle wpływają na efektywność gier czy raczej to są takie banialuki od lamerów. Mam opcje zainstalowania i 32 i 64 bitowej ,więc tak pytam.

Jak masz więcej, niż 3 GB RAM-u, albo planujesz w niedalekiej przyszłości mieć 4 GB i więcej, wybierz x64 - obsłuży ten RAM w pełni. A co do spadku wydajności - bujda na resorach.

SewerynSewer , ja gram czasami na 64b Linuksie w 32b gierki Windowsowe - żadnych problemów.

Jak masz procek 64b to używaj systemu 64b.

Ja gram w same 32-bitowe, nie mam żadnej 64-bit. Żadna się nie ścina, nie ma opóźnień (pod warunkiem, że będziesz spełniał techniczne wymagania tytułu danego :P).

To podaj inny powód.

Po co ograniczać procesor słabszym systemem? Nawet głupia ocena Kompa w win7 to pokazała ;p

na 32 bitowym miałem 4.9, a na 64 bitowym 5.0 ;p Nic nie zmieniałem w między czasie, tylko windowsa.

Osobiście też instaluje 64 bitowe systemy gdzie tylko procesor na to pozwala :slight_smile:

pewien user , czyli praktycznie roznicy żadnej. Pomyłki o 0.2 to normą. I tak ten indeks nic nie mówi.czyli praktycznie roznicy żadnej. Pomyłki o 0.2 to normą. I tak ten indeks nic nie mówi.