Windows7 brak bootmgr

(Tomex93) #1

Witam poraz kolejny dzisiaj. Na początku proszę o wyrozumialosc dla mojej pisowni ponieważ pisze z telefonu.

Dzisiaj postanowilem usunąć viste z komputera więc chciałem sunac partycje przez co przestawilem dysk systemowy/aktywny (nie jestem pewien) na D gdzie mam windowsa 7 po wylaczeniu komputera wyskakuje w.w komunikat. Nie jestem jakos ogarniety w tym temacie więc prosze o mozliwie k najprostsze wytlumaczenie co mam zrobić. Gdyby co mam 1 dysk. Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc

(Sebawujek) #2

Skoro masz windowna 7 na D:\ to niepotrzebnie zmieniales cos w boot.ini ... Zapewne miales do wwyboru podczas wlaczania windowna vista i windowna 7 . Teraz jak usunales wiste , polecial rownierz plik boot ini . Z tego co cie zrozumialem to sformatuj ten dysk i wgraj windowna 7 na nowo . Jak chcesz to powiedz jaki masz sprzet to doradzimy wersje systemu . Ja mykam na 30 minut od kompa.

(Tomex93) #3

Ogolnie to ostatecznie nie sformatowalem dysku C bo w ostaniej chwili pyslalem o nipu zapasowej na wszelki wypadek lecz nie mialem gdzie jej wgrac więc skonczylo sie na zmianie dysku systemowego na D

(Marek Krakus) #4

Nie masz potrzeby formatować windowsa.Ustaw boot-owanie w bios na CD-DVD,następnie włóż płytę instalacyjną do napędu,zrestartuj komputer.Pokaże ci się instalator windowsa,kliknij uruchom instalację(spokojnie to jeszcze nie formatowanie i nie nowa instalacja).Jak załaduje pliki i pokaże sie ekran instalacji,poszukaj opcji >NAPRAW KOMPUTER<,potrwa to jakąś chwilę[dłużej lub krócej w zależności od sprzętu].Po naprawie poprosi o restart-powinien naprawić[mnie naprawiło bez problemu]

(Tomex93) #5

I tu kolejny problem w biosie nie mam opcji Cd-DVD jest samo cd. Mam jesCze usb ale nie mam tak dużego pendriva żeby to zmieścić .

(Marek Krakus) #6

No jak masz CD-to ustaw first boot.Niekoniecznie musi być cd-dvd,nie pamiętam jak mam u siebie-ale to to samo.Chodzi o to ,aby najpierw sprawdzało napęd a nie twardy dysk.Po naprawie możesz ustawić first boot[czy coś w tym stylu] na hdd i pomijało sprawdzanie dvd-cd.

Ale płytę masz-nie.A pen musiałby być specjalnie przygotowany.

(Tomex93) #7

A plyta nie musi być specjalnie przygotwana ? Muszę ją jakos zbootowac? I w jaki sposob

(Marek Krakus) #8

Płyta instalacyjna systemu Windows jest już specjalnie przygotowana-w formacie iso itd.itp.Jeszcze raz-PŁYTA INSTALACYJNA SYSTEMU WINDOWS 7

(Tomex93) #9

No dobra a jesli nie mam oryginalnej płyty z windowsem tylko zwykła dvd z nagranymi plikami potrzebne do instalacji 7 ?

(Marek Krakus) #10

Nie napisałem,że ma być oryginał.Jeśli nie masz takiej płyty ,poszukaj w googlach płyta naprawy systemu Windows 7.

Piszesz,że nie usunąłeś visty-instalowałeś 7-kę z poziomu systemu Vista.Przestaw na CD-zrestaruj komputer z tą płytą,którą masz w napędzie dvd i zobaczysz co się będzie działo.

(Tomex93) #11

Wkladam płytę first boot na cd i nic 0 reakcji dalej to samo możliwe źe to przez to źe ja na ta płytę poprostu wrzucilem te pliki a czytałem ze trzeba ją bootowac czy coś

(Marek Krakus) #12

No jeśli tak to trzeba zbootować-to już musisz poszukać u wujka googla,jak się to robi.

Albo pożycz płytę od znajomka albo poszukaj w necie-płyta naprawy systemu Windows 7.

(Mpstir) #13

Jak to wrzuciłeś pliki? A może ty nie masz płyty Windows 7 bootowalej, tylko przegrałeś sobie z innej płyty na zasadzie ,,kopiuj wklej"?

(Tomex93) #14

Na zasadzie nero :slight_smile: ale tak raczej nie jest zbootowana

(Mpstir) #15

Na zasadzie Nero, to znaczy co wykonałeś kopie, czy sam zaprojektowałeś projekt przyciągając foldery?

(Tomex93) #16

Dodaj - zaznaczylem pliki i już :wink: potem nagralo/zapisało potem sprawdzalem plytke pliki były więc ok. Nic wicej z nią nie robilem

(Mpstir) #17

No to taka płytę możesz wyrzucić. Nie ma też mowy o dodawanie jakiś plików, czy folderów. Jeżeli płyta, która miałeś była bootowalna (czyli samostertująca) to należy wykonać kopię. Nero oczywiście posiada taką opcję. Myślę, że dlatego Ci nie startuje.

(Tomex93) #18

Dodalem pliki na płytkę poprzez nero i już. Potem sprawdzalem czy pliki sie nagraly i tyle nic więcej nie robiłem z nią więc raczej napewno nie jest bootowana. Więc może dajcie program do botowania płyty i wytlumacZcie jak to zrobić :slight_smile:

-- Dodane 21.10.2011 (Pt) 18:24 --

Dodalem pliki przez nero i już. Potem sprawdzalem czy pliki są i tyle. Nic z nia nie robilem wiec raczej nie jest bootowana więc może dajcie jakis program i wytlumacZcie jak to zrobic

(Mpstir) #19

Pisałem już, że nie wolno nic dodawać. Żeby wykonać kopie płyty należy: włożyć oryginalą płytę do napędu DVD, jak ukaże sie okno Windows 7 to zamknąć, uruchomić Nero, zaznaczyć DVD, wykonaj kopie, czekasz aż skopiuje i poprosi o czysty dysk, wkładasz czystą płytę, Nero nagrywa i masz kopie. Oczywiście jeżeli oryginał jest bootowalny.

(pawcio1212) #20

np nero

w nero powinno być coś takiego jak nagraj obraz na dysk(powinno być w zakładce kopie)

i uruchamiasz to on prosi cię o podanie pliku iso podajesz mu i on zaczyna nagrywać