Windows7 brak bootmgr

Witam poraz kolejny dzisiaj. Na początku proszę o wyrozumialosc dla mojej pisowni ponieważ pisze z telefonu.

Dzisiaj postanowilem usunąć viste z komputera więc chciałem sunac partycje przez co przestawilem dysk systemowy/aktywny (nie jestem pewien) na D gdzie mam windowsa 7 po wylaczeniu komputera wyskakuje w.w komunikat. Nie jestem jakos ogarniety w tym temacie więc prosze o mozliwie k najprostsze wytlumaczenie co mam zrobić. Gdyby co mam 1 dysk. Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc

Skoro masz windowna 7 na D:\ to niepotrzebnie zmieniales cos w boot.ini … Zapewne miales do wwyboru podczas wlaczania windowna vista i windowna 7 . Teraz jak usunales wiste , polecial rownierz plik boot ini . Z tego co cie zrozumialem to sformatuj ten dysk i wgraj windowna 7 na nowo . Jak chcesz to powiedz jaki masz sprzet to doradzimy wersje systemu . Ja mykam na 30 minut od kompa.

Ogolnie to ostatecznie nie sformatowalem dysku C bo w ostaniej chwili pyslalem o nipu zapasowej na wszelki wypadek lecz nie mialem gdzie jej wgrac więc skonczylo sie na zmianie dysku systemowego na D

Nie masz potrzeby formatować windowsa.Ustaw boot-owanie w bios na CD-DVD,następnie włóż płytę instalacyjną do napędu,zrestartuj komputer.Pokaże ci się instalator windowsa,kliknij uruchom instalację(spokojnie to jeszcze nie formatowanie i nie nowa instalacja).Jak załaduje pliki i pokaże sie ekran instalacji,poszukaj opcji >NAPRAW KOMPUTER<,potrwa to jakąś chwilę[dłużej lub krócej w zależności od sprzętu].Po naprawie poprosi o restart-powinien naprawić[mnie naprawiło bez problemu]

I tu kolejny problem w biosie nie mam opcji Cd-DVD jest samo cd. Mam jesCze usb ale nie mam tak dużego pendriva żeby to zmieścić .

No jak masz CD-to ustaw first boot.Niekoniecznie musi być cd-dvd,nie pamiętam jak mam u siebie-ale to to samo.Chodzi o to ,aby najpierw sprawdzało napęd a nie twardy dysk.Po naprawie możesz ustawić first boot[czy coś w tym stylu] na hdd i pomijało sprawdzanie dvd-cd.

Ale płytę masz-nie.A pen musiałby być specjalnie przygotowany.

A plyta nie musi być specjalnie przygotwana ? Muszę ją jakos zbootowac? I w jaki sposob

Płyta instalacyjna systemu Windows jest już specjalnie przygotowana-w formacie iso itd.itp.Jeszcze raz-PŁYTA INSTALACYJNA SYSTEMU WINDOWS 7

No dobra a jesli nie mam oryginalnej płyty z windowsem tylko zwykła dvd z nagranymi plikami potrzebne do instalacji 7 ?

Nie napisałem,że ma być oryginał.Jeśli nie masz takiej płyty ,poszukaj w googlach płyta naprawy systemu Windows 7.

Piszesz,że nie usunąłeś visty-instalowałeś 7-kę z poziomu systemu Vista.Przestaw na CD-zrestaruj komputer z tą płytą,którą masz w napędzie dvd i zobaczysz co się będzie działo.

Wkladam płytę first boot na cd i nic 0 reakcji dalej to samo możliwe źe to przez to źe ja na ta płytę poprostu wrzucilem te pliki a czytałem ze trzeba ją bootowac czy coś

No jeśli tak to trzeba zbootować-to już musisz poszukać u wujka googla,jak się to robi.

Albo pożycz płytę od znajomka albo poszukaj w necie-płyta naprawy systemu Windows 7.

Jak to wrzuciłeś pliki? A może ty nie masz płyty Windows 7 bootowalej, tylko przegrałeś sobie z innej płyty na zasadzie ,kopiuj wklej"?

Na zasadzie nero :slight_smile: ale tak raczej nie jest zbootowana

Na zasadzie Nero, to znaczy co wykonałeś kopie, czy sam zaprojektowałeś projekt przyciągając foldery?

Dodaj - zaznaczylem pliki i już :wink: potem nagralo/zapisało potem sprawdzalem plytke pliki były więc ok. Nic wicej z nią nie robilem

No to taka płytę możesz wyrzucić. Nie ma też mowy o dodawanie jakiś plików, czy folderów. Jeżeli płyta, która miałeś była bootowalna (czyli samostertująca) to należy wykonać kopię. Nero oczywiście posiada taką opcję. Myślę, że dlatego Ci nie startuje.

Dodalem pliki na płytkę poprzez nero i już. Potem sprawdzalem czy pliki sie nagraly i tyle nic więcej nie robiłem z nią więc raczej napewno nie jest bootowana. Więc może dajcie program do botowania płyty i wytlumacZcie jak to zrobić :slight_smile:

Dodane 21.10.2011 (Pt) 18:24

Dodalem pliki przez nero i już. Potem sprawdzalem czy pliki są i tyle. Nic z nia nie robilem wiec raczej nie jest bootowana więc może dajcie jakis program i wytlumacZcie jak to zrobic

Pisałem już, że nie wolno nic dodawać. Żeby wykonać kopie płyty należy: włożyć oryginalą płytę do napędu DVD, jak ukaże sie okno Windows 7 to zamknąć, uruchomić Nero, zaznaczyć DVD, wykonaj kopie, czekasz aż skopiuje i poprosi o czysty dysk, wkładasz czystą płytę, Nero nagrywa i masz kopie. Oczywiście jeżeli oryginał jest bootowalny.

np nero

w nero powinno być coś takiego jak nagraj obraz na dysk(powinno być w zakładce kopie)

i uruchamiasz to on prosi cię o podanie pliku iso podajesz mu i on zaczyna nagrywać