Windows7 podejrzany folder "AsimovUploader"

Witam. Wgrałem na czysto Windows7 i przeglądałem foldery trafiłem na dziwny rusko brzmiący pusty folder:

C:\ProgramData\Microsoft\Diagnosis\AsimovUploader

Co to jest? System wprawdzie nie oficjalny - podobno tylko aktualizacje bez modowania (Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.FINAL-NiKKA.iso)
czy na pewno ta wersja systemu jest bezpieczna?

Bo nie chce mi się męczyć z Windows Update, a podstawowe Iso Sp1 u mnie powodowało kiedyś jakieś problemy, które zniknęły po którejś tam aktualizacji a potrzebuję do czegoś koniecznie na szybko Windows 7.

Jest cień szansy, że to jakaś telemetria Microsoft:

Tylko czemu trafiła do 7…

Folder warto przeskanować czy się coś nie podszywa pod Microsoft.

Nie, na pewno nie można tak powiedzieć.

Co wy ciągle się upieracie na ten nieszczęsny 7, i to jeszcze pobieracie diabli wiedzieć skąd.

Macie za darmo na stare komputery linuxa,. działają na tym w zasadzie wszystkie stare gry i to lepiej od 7, działają nowe przeglądarki, office itd. to nie, będą wgrywać jakieś wynalazki, potem płakać, że im się coś sypie, wyświetla, wysyła samo itd.

Wywal ten ruski wynalazek,. pobierz jak musisz mieć 7 czyste ISO z M$ i wgraj, a nie jakieś putinowskie wynalazki.

Na pewno nie z diabli wiedzą, a z jakiegoś darmowego hostingu plików, gdy NiKKA nie może tego dla około 200 osób wrzucić na domowy NAS (np. utrata wiary w torrenty) lub jakiś tani VPS.

Jak NIKKA zaczął robić mody, to putin siedział w Berlinie jako szpieg.

Putin został prezydentem Rosji w 1999r, Windows 7 został wydany w 2009r. :stuck_out_tongue:
Pamiętaj, że nie pobierasz takiego ISO od tej osoby, tylko ze źródła niewiadomego pochodzenia, a sama osoba, która integruje dodatki, też może nie wiedzieć o np. infekcji. Od kilku lat mamy napiętą sytuację w kierunku wschodnim, mocno aktywne różne grupy hakerów i trzeba się liczyć z różnego rodzaju próbami inwigilacji. Już samo przejęcie komputerów w celu prowadzenia dezinformacji w sieci, jest łakomym kąskiem dla niektórych służb, więc ułatwianie im tego jest co najmniej nierozsądne.

Mimo, że nie mam tej wersji Windowsa 7 co ty, tylko zwykłego, to sprawdziłem jak to wygląda u mnie.
Tego folderu nie ma, ale jak wyszukałem na dysku systemowym AsimovUploader to znalazło mi 2 pliki o nazwie programdata_microsoft_diagnosis_asimovuploader w innych lokalizacjach.
Otworzyłem je, aby sprawdzić czy są czyste i raczej nic podejrzanego w nich nie ma, m. in. w obu jest odnośnik do folderu, który podałeś: ProgramData\Microsoft\Diagnosis\AsimovUploader

Witam ponownie. System działa, nie widzę żeby coś się działo dziwnego.

Potrzebowałem Windowsa 7 do uruchomienia starej gry z płyty.

A odnośnie obrazów Windowsa 7, są takie iso które podają na forum Microsoftu i były kilka lat temu na ich serwerach.- windows 7 Unkown problem - Microsoft Q&A
Szukając po nazwie w Google znalazłem że podobno zaktualizowane do 2018r

Co to jest? Czy to są oficjalne obrazy? Da się do tego dograć wersję PL ?

Przecież wygodniej się uruchamia stare gry z Linuksa. I jeszcze można zapiąć kilka funkcji poprawiających obraz, np. wyostrzanie. A do tego wybrać wersje, biblioteki pod daną grę itd.

Swego czasu kupiłem na GOG Dungeon Siege i Dragon Age. Ten pierwszy zaczął się wysypywać po mniej więcej przejściu kilku %, po grzebaniu z poprawkami, pachami, zmianami, dałem sobie spokój, ten drugi dopiero po przejściu mniej więcej połowy zaczął mieć różne błędy, które psuły rozgrywkę. Na tym samym sprzęcie (intel 12 gen + 3070), śmigają sobie na linuksie bez problemu.

Nie znam się na Linuxie, próbowałem go rok temu, ale po instalacji nie działała mysz ani klawiatura więc dałem sobie spokój.

A jak instalowałeś bez klawiatury i myszki?

No… z usb działało, po instalacji przestało, ale jak teraz myślę że może trzeba było sprawdzić USB 3.0 które na Windowsie 7 nigdy mi nie chciały działać (oficjalne stery wgrane )
A i w Windowsie 7 często mi się zawieszał exploator Windows podczas kopiowania przez USB
Windows 10 jest strasznie powolny i wkurzający ale akurat nie mam żadnych problemów z kopiowaniem na pendrive’a.

A… System ktorego wgrywałem to był Xubuntu. Ciągle mam na pendrivie na wszelki wypadek Linux Mint, nawet przyzwoicie i szybko działa. Oprócz tego próbowałem zwykłe Ubuntu ale to była jakaś porażka takie powolne że nie dało się nic robić. Żeby było jasne, wiem ża mam stary sprzęt, ale jeszcze próbowałem chyba Debian instalator sieciowy ale po instalacji sypał błędami typu „failed to start …” wszystko na czerwono".
Więc może kiedyś spróbuje jakiegoś Linuxa na tym gracie jak się skończy bedzie kończyć wsparcie dla Windowsa 10 :slight_smile: