Windows7 - problem z siecią - brak internetu

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Piszę tutaj bo mam dość irytujący problem z internetem w Windows 7 Home Premium PL x64, jest on następujący:

Na początku, wszystko było teoretycznie ok, ale po pewnym czasie, po odpaleniu komputera nie miałem dostępu do internetu. Na początku myślałem, że to może router, a jest nim LiveBox , więc pomyślałem, znowu się skubany zawiesił, zrestartowałem go i nic, internetu dalej nie ma, przywróciłem nawet ustawienia fabryczne i niestety też nic. Na ikonie połączenia w tray’u jest wykrzyknik w żółtym trójkącie, ale co najlepsze, po kliknięciu na ikone otwiera się małe okienko, w którym jes napisane " Połączono z" i wyświetla 2 następujące sieci

1 - Sieć (domowa, domyślnie przezemnie ustawiona podczas instalacji systemu)

2 - Sieć publiczna

Jest to bardzo dziwne, gdyż na początku w tym oknie była tylko pierwsza sieć i nie miałem problemu z internetem, odkąd pojawiła się ta druga internet zniknął.

Dadam, że na lapku, który łączy się z LiveBoxem przez wifi jest wszystko ok, także router jest skonfigurowany prawidłowo.

Aby problem zniknął i wróciło połączenie z internetem, muszę w " menadżerze urządzeń" odinstalować sterowniki do karty sieciowej i zrestartować komputer. Po restarcie system automatycznie wyszukuje stery karty sieciowej i mam dostęp do internetu. Niestety po pewnym czasie problem wraca i znów ten sam zabieg, odinstalowanie-restart-automatyczna instalacja sterów-ok, ale tylko na pewien czas. Dodam również, że instalowałem stery producenta sprzętu (jest to Asus P5Q ), ale niestety po pewnym czasie problem jest ten sam, więc zrezygnowałem z nich, gdyż system sam wykrywa kartę sieciową, a podczas “zabiegu” przywracania połączenia, jest to mniej uciążliwe. Napiszę również, że jako antywira używam NOD32, ale to nie ma większego wpływu(tak myślę), gdyż na innych antywirach problem był ten sam.

Może jest ktoś, kto miał podobny problem, lub ktoś kto może znać rozwiązanie. Z góry dziękuję dla chętnych chcących udzielić pomocy. Pozdrawiam

Miałem taki sam problem z Windows 7 Ultimate x64 i Liveboxem . A ponieważ używam jeszcze linuxa na tym samym komputerze wiedziałem na 100% , że to nie sprawa sprzętowa. Postępowałem w podobny sposób jak Ty. Sprawa się rozwiązała kiedy zmieniłem anywira na AVG Anti-Virus Free Edition 9.0 Build 698a1730 do pobrania w Kategorii - Programy antywirusowe na stronie " dobre programy " Od tego momenty problem się nie powtórzył. I tak do końca nie potrafię tego wyjaśnić.

Wątpię, żeby to był problem antywira, próbowałem na 3 - AVIRA, KASPERSKY, i też AVG, teraz mam NOD32 z licencją na rok i nie chciałbym dupić licencji przez ten problem, ale tak jak pisałem, wątpię aby to była jego wina.

Może nie dopisałem wszystkiego do końca , ale oczywiście wróciłem do sterowników dla karty sieciowej tych które były zainstalowane przy instalacji systemu - wywaliłem aktualizacje które były w miedzy czasie. Mój Windows 7 - to wersja którą Microsoft wypuścił z ważnością do 2010 roku do maja. Jako antywira używałem Pandy wersji beta do WIN7. I myślę , że ten problem może występować być może dla wersji x64 bo krótko używałem wersji 32 bit i tam tego problemy nie zauważyłem .