Windows7- siec bezprzewodowa- ograniczony dostęp (brak neta)

Witam! Posiadam laptopa Asus k50af (wszystkie sterowniki itp). Mam problem z netem, mianowicie mam Router z którego korzysta PC (kabel, win XP), stary laptop na systemie XP, oraz mój asus z windows7. Na sieci bezprzewodowej często wyskakuje mi Ograniczony dostęp i nie mam neta. Router jest “skonfigurowany” bez MACA, bez zabezpieczeń itp. Dziś od rana miałem net, po restarcie win7 nie mogę się połaczyć z netem przez sieć bezprzewodowa (muszę używać kabla). Jak dodać sieć bezprzewodwa do sieci domowej (jest PUBLICZNA niezidentyfikowana, co powoduje brak neta) ? Sam nie wiem co jest nie tak, czasem mi się pokazywało czy zmienić z sieci publicznej na domowa w połączeniu sieci bezprzewodowej po podłączeniu kabla, teraz od 2h nie mogę sobie poradzić (resetowałem router itp)

P.S

Teraz jestem połączony z siecią ale w “Aktywnych Sieciach” jest Sieć niezidentyfikowana {sieć publiczna) a powinno byc Wierless-G Router (taka nazwa sieci z routera) i sieć domowa. Wie ktoś czemu to nie wykrywa ?? jeszcze rano i popłudniu wszystko normalnie działało :confused:

W panelu sterowania masz wszystko jak byk! !!

pomcdbrepgr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pmx2.jpg

Kliknij, aby powiększyć.

doszedłem do tego jak zmienić na DOMOWĄ, ale SIEĆ jest NIEZIDENTYFIKOWANA (a powinna być Wireless-G router jak na drugim laptopie oraz tak jak miałem wczoraj, bo działało, po wyłączeniu i właczeniu nie działa ) !!

71130242.png

Uploaded with ImageShack.us

Tak to wygląda

Próbowałeś od nowa postawić sieć?

Tak, usuwałem połączenie, robiłem nowe, resetowałem router… nie mam pojecia co jest;-/

W Windows 7 Należy ustawić sieć Firmową.

W Windows XP należy nadać identyfikator sieciowy w firmie.

Po za tym : czy komputery są w jednej grupie roboczej??:slight_smile:

GRUPA DOMOWA jest obsługiwana przez systemy Windows 7/Vista. Windows XP ma problem z identyfikacją (stąd trzeba wymusić sieć firmową).

podaj wynik polecenia w CMD:

ipconfig /all

W ustawieniach routera sprawdź lokalne adresy IP urządzeń (komputerów) i spróbuj pingować do nich wzajemnie.

W Ustawieniach Połączenia TCP/IP w zakładce ZAAWANSOWANE… / WINS podajesz IP routera .

Zrób to na wszystkich komputerach w sieci :slight_smile: