Windows7 Skylake


(Cicior) #1

Witam, chciałbym się zapytać czy da radę zainstalować system windows 7 na procku intela 6 generacji Skylake. Czytalem wiele artykułów, które mówią że nie i jeszcze więcej które mówią że tak. Czy ktoś z Was ma zainstalowany W7 na Skylake, lub czy ktoś może mi podesłać odpowiedni artykuł? Dzięki z góry.


(mr-owl) #2

Zacznij może od tego: https://downloadcenter.intel.com/downloads/eula/25476/Windows-7-USB-3-0-Creator-Utility?httpDown=https%3A%2F%2Fdownloadmirror.intel.com%2F25476%2Feng%2FWin7-USB3.0-Creator-V3.zip

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl


(thommy181) #3

Ja jestem przykładem tego, że da się używać Windows 7 mając skylake. Jako ciekawostkę dodam, że gdy przesiadałem się na skylake z ivy bridge (wiązało się to z wymianą platformy, płyty głównej, procesora) nie robiłem z systemem nic. To znaczy użyłem przycisku POWER i bezproblemowo odpalił i począł dorzucać sterowniki jedynie informując kiedy potrzebuje restartu. Jeśli gdzieś są informacje, że się nie da - jest to nieprawda. Po jakimś czasie system położył się i pokazał BSOD. Czysta instalka też przeszła bez żadnego problemu.


(Cicior) #4

A czy to prawda że podczas instalacji wysiadają porty USB? Jeśli tak to jak sobie z tym poradzić? Ponieważ bardzo chciałbym użyć Pendrive z systemem, ponieważ jest to dla mnie wygodniejsze, szybsze i łatwiejsze.

Możesz mi przybliżyć czego mam tam szukać, bądź zacytować najważniejszy fragment. Niestety mój angielski nie jest aż tak dobry, abym czytał ze zrozumieniem taki długi artykuł.


(Cicior) #5

Jeszcze jedno, w kompie beda 2x USB 2.0. Czy z pozycji samej klawiatury dam radę z BIOSEM? 


(mrFreeze) #6

Czyli nie masz myszki? Tak dasz radę zakładam, że masz uefi a tam mimo wszystko prościej i przede wszystkim szybciej używać myszkę i klawiaturę.

 

Niemożliwe żeby w nowym kompie były tylko 2 wejścia USB.


(mr-owl) #7

Procesory Skylake mają wyciętą obsługę USB 2.0 więc jedynym sposobem na instalację jest wstrzyknięcie brakujących sterowników do obrazu instalacyjnego co między innymi robi to narzędzie. Mogą być potrzebne jeszcze sterowniki do SATA/NVMe ale te już można zapodać z pendrive.

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl


(Cicior) #8

Już wszystko wiem, instalacji będę dokonywał z płyty bez pedrive. Czy przebiegnie to bez problemów? Czy wykonam to z pozycji UEFI nie Legancy? Mam wiele pytań ponieważ pierwszy raz instaluje Win7 na Skylake.