Windows7 Starter - jaki program do back up?

Witam.

Mam Della Inspiron 1011 z Windowsem7Starter, oprogramowanie w jezyku angielskim zreinstalowane przez poprzedniego wlasciciela. Mam wrazenie ze poszedl nieco na skroty przy reinstalce, ale moze to dlatego ze to Windows STARTER. Nie wiem, nie mialam z tym wczesniej do czynienia.

Problem jest taki ze nie moge zrobic kopii zapasowej: malo miejsca na dysku bo to maly lapek, ale mam zewnetrzny duzy dysk i kabel usb wiec pomyslalam zeby wrzucic tam. No to: control panel->system and security->backup and restore i klikam na set up backup. Wyskakuje okienko zeby wybrac gdzie ma zapisac, ale zadnych lokalizacji tam nie ma, nawet wewnetrznego dysku kompa, nie mowiac juz o mojej zewnetrznej kobyle, mimo ze usb podlaczony i odswieza nadal nie widzi. W pomocy wszekie opcje przewidziane, w praktyce nie ma jak, do ustawien tez przejsc nie moge bo ich nie ma.

A kopie musze zrobic bo po kazdym updacie Windowsa coraz trudniej go odpalic (dzis pol dnia sie namyslal).

Co radzicie? Jakis program pomoze (tylko nie Keriver bo sie nacielam)?

Pomocy! :slight_smile:

Z gory dzieki.

Sprawdź EASEUS Todo Backup (instrukcja).

Jaki dysk podłączyłeś na usb?

Poczytaj tutaj:KLIK!

Paragon 2013 free

Dzieki za podpowiedzi :slight_smile:

Zaraz poszukam tych programow i wyprobuje.

A usb mam normalny male-to-male. Podlaczylam do gniazda usb na przednim panelu Iomega (ktory jest poprawnie skonfigurowany i moj lapek widzi go w Networku bez kabla, tak ze moge tam wrzucac rzeczy, jednak w panelu sterowania->backup lista lokalizacji jest pusta, czyli nie moge wybrac ani dysku zewnetrznego ani plyty ani nawet (!) dysku wewnetrznego (choc i tak tam nie byloby miejsca na backup).

Z poprzednim Dellem Mini 910 na Windowsie XP tez mialam podobny problem: przy reinstalce, w biosie mialam do wyboru skad a pobrac (plyta, dysk zewnetrzny czy wewnetrzny), w praktyce jednak nie chcia kasnac niczego z zewnatrz a na wewnetrznym dysku raczej trudno robic kopie jak lapek ma 1,7 giga total.

W kazdym razie jeszcze raz dzieki, dam znac jak mi na czyms pojdzie ten backup :).

Dodane 16.05.2013 (Cz) 21:35

Witam.

Wlasnie skonczylam robic ten backup przy pomocy Paragona (poczytalam o kopiach na Windows z zapodanego linka, poczytalam o Easeusie, ale Paragon jakos mi lepiej lezal i opinie byly dobre, dlatego Paragon).

Faktycznie latwy w obsludze i darmowy, Iomege zobaczyl bez problemu, kopie zrobil, nie wiem jeszcze jak zadziala przy przywracaniu, ale ponoc kompatybilny z Windowsem wiec trzymam kciuki. Jedyny minus to to ze zrobienie kopii strasznie mu wolno szlo, myslalam ze zawieszke zlapal, ale doczekalam do konca (ok.6 godzin, a nie mam za wiele w kompie do kopiowania) i skonczyl pomyslnie.

Wiekie dzieki. :slight_smile:

Jak 6 godzin?

Po pierwsze to najpierw wywal śmiecie ccleanerem. Po drugie zdefragmęntuj dysk bo on robi kopie sektor po sektorze i po co ci robić obraz tak dużego obszaru dysku z rozproszonymi plikami. A po trzecie to jak używasz programu do kopi systemu to wyłącz w windowsie funkcje przywracania systemu i uruchom ponownie komputer to Ci usunie wszystkie wcześniejsze przywracania, bo po co ci one. Mi robi kopie dysku c do obrazu na dysk D jakieś 8-10 minut. No i ważne jaka kompresje ustawisz w Paragonie

Pozdrawiam Darek

Kopia zapasowa na dysku zewnetrznym, tyle ze… windows odmawia jej uzycia. Porazka.

Kopię musisz przywrócić za pomocą Paragon Backup & Recovery

  1. Nie bylo wczesniejszych punktow przywracania, ta kopia to mialo byc moje kolo ratunkowe.

  2. Na kompie nie mam za duzo smieci bo wszysko wrzucam na Iomege, tego lapka mam tez dopiero od jakichs 10 miesiecy, tyko OS i kilka programow, moze z 10 fotek, zadnych filmow.

  3. Nie wiem jak zdefragmentowac, robic partycje itp, jestem tylko szarym uzytkownikiem, ucze sie nowe rzeczy robic jak mnie sytuacja zmusi (a na wewn. nie mialam backupu z braku miejsca).

  4. Mam czas wiec skoro potrzebowal 6 godzin to spoko, jesli skonczyl z sukcesem.

  5. I tak musze reinstalke zrobic niedlugo, ta kopia to miala byc na wszelki wypadek, jakby cos z reinstalka poszlo nie tak, bo poprzedni Dell siadl mi niespodziewanie i nie szlo go odpalic ani z plyty ani z zewnetrznego usb, teraz lezy trup na strychu.

No ale niewazne skoro windows upiera sie ze nie moze tej kopii uzyc :frowning:

Dodane 16.05.2013 (Cz) 23:01

Aj, no to teraz wszystko jasne :slight_smile: Dzieki