Windows98 błąd KERNEL podczas uruchomienia systemu

Witam,

 

Na dosyć wiekowym komputerze znajomego (w warsztacie Auto-Gaz) padł system Win98 (zainstalowany na partycji C)

Znajomy instalował jakiś program do gazu, po restarcie komputera system niestety już się nie chce uruchomić pokazując komunikat jak na poniżsazym screenie czyli:

 

BŁĄD PRZY ŁADOWANIU KERNEL. Należy ponownie zainstalować system Windows.

 

post-119046-0-65839400-1422798979_thumb.

 

Na tym wiekowym już komputerze zainstalowany jest również system WinXP (na partycji D), który działa bez problemu.

Próbowałem użyć komendy: SCANREG / RESTORE

Wybrałem datę rejestru z przed kilku dni, kiedy było OK, ale to nie rozwiązało problemu.

Oczywiście próby trybu awaryjnego i innych równiez nie przynosza rezultatów.

W awaryjnym coś ładuje, ale po chwili samoczynnie wyłącza komputer.

Po drodze widać coś takiego:

 

post-119046-0-28299500-1422799177_thumb.

Komenda scandisk również nie pomogła.

Czy jest jakaś szansa na uratowanie systemu 98?

Dodam, że na obu systemach jest zainstalowanych sporo starych programów, które dziś ciężko byłovy przywrócić po formacie partycji C.

Domyślam się, że partycja C ma również informacje niezbędne do uruchomienia WinXP z partycji D, więc po formacie i ponownej reinstalacji Win98 ©, pewnie system XP nie wstanie i też trzeba byloby go reinstalować?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli masz dostęp do Autoexec to spróbuj zmodyfikować PATH zmieniając wszystkie set PATH= na

set PATH=C:\Windows;C:\WINDOWS\Commands

Ogólnie w %PATH% podejrzany jest zapis ścieżki kończący się spacją (czyli ;C:\Diagnose ;  )

Na partycji C raczej XP nie zachowuje nic ważnego - co najwyżej może wylecieć bootloader, ale to akurat można odzyskać mając płytę z XP.

Przepraszam, że tak późno, ale nie miałem możliwości wcześniej sprawdzić podanej sugestii.

Udało mi się to zrobić.

Przesyłam fotke pliku autoexec przed modyfikacją:

 

post-119046-0-86830600-1423569202_thumb.

 

Plik po modyfikacji:

 

post-119046-0-49262700-1423569263_thumb.

 

Niestety po zmodyfikowaniu efekt ciągle ten sam.

Być może coś źle zmodyfikowałem?

Zobacz http://support.microsoft.com/kb/835569/pl  pozycja