Windows98se nieznane urządzenie

witam

przy uruchamianiu systemu pokazuje mi sie okienko,że znaleziono nowy sprzęt i chce szukać sterowników do niego. Nie jest napisane jaki to sprzęt. Po probie szukania sterowników nie znajduje dla tego urzadzennia sterowników(zarówno jak szukam w internecie, systemie w kompie czy płycie win). Znowu jak wezme na anuluj przy próbie szukania sterowników to przy kolejnym uruchomieniu znowu pojawia się powyższy monit.

Czy ktoś wie co to może być?

Pozdrawiam

edit: mam laptopa thinkPad 600e

Zgadnąć się nie da co to jest. Znając 98 to zainstaluj sterowniki do płyty głównej.

mam orginalne sterowniki do ibm i nie pomaga

A co podaje menadżer urządzeń - jak jest napisane, podaj - przy tym nowym urządzeniu powinien być znak zapytania.

jest napisane nieznane urządzenie a pod nim nieznane urządzenie; oba z żółtym znakiem zapytania.

rzut ekranu

nieznanycc1.th.jpg

Wygląda na brak sterowników do płyty głównej lub kontrolera IDE - zainstaluj i zobacz.

Może to być jeszcze jakiś modem, bo nie widzę.

Kliknij w ten kontroler z wykrzyknikiem i zobacz co z nim jest nie tak… od kiedy się tak robi?

http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … 4〈=eng

system działał poprawnie ok pół roku, nic nie robiłem - nie dogrywałem rzadnych rzeczy ani nic nie usuwałem a to ustrojstwo samo sie pojawiło

Ale może instalowałeś jakiś napęd wirtualny i tu problem?

podłączałem tylko pendrive firmy kingston data traweler2 jakoś tak sie nazywa ale win98se servis pack sam go znalazł i nic nie musiałem dogrywac

Z tego co się orientuje to produkty Kingston Data Traweler (sam mam taką 256) wymagają sterowników w systemach serii 9x, więc może zaciągnij stery i zainstaluj… bo zrobił się jakiś konflikt czy coś, może Windows pokapował się że w USB jest PEN i przypisał mu literę i niby wszystko chodziło, ale na zasadzie jak z grafiką, prawie każdą (99,99%) wykryje i uruchomi w trybie VGA…