Windowsa 98 już nie można kupić. Mogę zainstalować pirata?

Windowsa 98 już nie można kupić. Czy mogę ściągnąć go z sieci P2P i zainstalować?

A jak myślisz ??

Bo ja myślę, że nie.

Chyba jesteś niepoważny :x .

http://allegro.pl/search.php?string=win … ategory=68

nie. na allegro napewno jest .

Hehe. Dlaczego mam być niepoważny? Przecież oni nie mogą mi zapewnić żadnego wsparcia, pomocy technicznej itp, bla, bla, bla bo już tego nie robią. To dlaczego mam go kupować, jak nie otrzymam pełnowartościowego produktu?

A jeżeli chciałbym używać Windows 3.1 to też muszę go kupić?

Przecież to jest bez sensu.

w kwestii prawnej musisz wszystko kupić (wartość intelektualna)

Nikt Ci nie karze kupować,jak ściągniesz z p2p to też nie będzie to pełnowartościowy produkt.A masz jakiś słaby komputer że chcesz Win98,może zainteresuj się Linuksem.

A czy samochód starszy nieprodukowany możesz ukraść

sam sobie odpowiec

proszę , 98 za 20zł . czy tak drogo być legalnym? rozumiem . wiadomo jak to jest w polsce ale chyba windowsa można mieć oryginalnego

a jeśli kogoś nie stać żeby dać 20zł + przesyłka za windowsa to niech bierze Linuxa

dokładnie, ale tytuł tematu rozbraja :mrgreen: :mrgreen:

A czym ten Windows różni się od tego ściągniętego z sieci P2P?

Jeden i drugi będzie nielegalny! -> patrz zdjęcie na Allegro.

Windows 98, który jest do kupienia na aukcji jaką wskazuje iwa nike (http://allegro.pl/item209382158_windows_98.html), również będzie nielegalny (na zdjęciu wyraźnie widać do rozprowadzania wyłącznie z nowymi komputerami PC). Ktoś już go używał, więc nie można wersji OEM odsprzedać bez odsprzedawania sprzętu, do którego ta wersja była dołączona.

Windows ten byłby legalny wyłącznie w przypadku, gdyby jeszcze nigdy nie był zainstalowany na żadnym komputerze. (o ile zmieniona licencja - ta mówiąca również o ‘składaniu zestawu komputerowego’ dotyczy również Windows 98)

Windows 98/98SE pod każda możliwą wersją będzie nielegalny. Gdy Microsoft zakończy sprzedasz systemu, oznacza, że dalsz eużywanie go jest nielegalne. Należy wtedy zainstalować nowszą wersję.

Gdyby dzisiaj był 1 kwiecień, to bym się nie zdziwił czytając tego posta. A o źródło tej informacji, można poprosić.

Triniti888 nie wiem co miałeś na myśli, ale proponuję nie zabierać głosu w temacie, o którym nie ma się pojęcia.

Jeżeli masz licencję na XP to możesz legalnie korzystać z win 98, ale musisz dokonać wyboru czy 98 czy XP bo masz tylko jedną licencję.

A ja tam wole XP nawet gdyby 98 był za darmo to wole XP za kase - proste masz kase na samochód (komp) i nie masz kasy na rejestracje (system) - gdzie tu logika?

Nie.

Możesz kupić Windows XP Professional, który daje prawo do użytkowania wcześniejszych wersji systemu (ale i tak trzeba mieć oryginalny nośnik albo przynajmniej z oryginalnego je instalować).

Można też poszukać oferty na Windows 98 z tzw. drugiej ręki (np. Allegro) przy czym kupno wersji OEM jest obarczone dużym ryzykiem ponieważ jest sporo podróbek (szczególne w przypadku wersji z płytami bez hologramu na płycie), a wersji OEM już kiedyś tam instalowanych nie wolno teoretycznie odsprzedać bez komputera do którego były zakupione. Niemniej, w praktyce liczy się to, że masz licencję, więc jak już kupisz oryginalny (ale nie podrobiony) system to nikt się czepiać do Ciebie raczej nie będzie.

a co jeżeli ktoś nie jest specjalnie zainsteresowany wymianą gdyż komputer służy mu do bardzo prostych zadań. Takowy komputer nie zawsze pozwoli na komfortową pracęchociażby z WinXP ( o ile w ogóle go przyjmie:D )

Dobrym rozwiązaniem jest linux

Praktycznie każda nowa dystrybucja + fluxbox (ewentualnie xfce) + zastąpienie podstawowych programów lżejszymi = w miarę szybki, wydajny, bezpieczny system dodatkowo długo wspierany.

Wszystko musisz kupić oryginalne. Ale po co ci Windows 98, nie lepiej XP. Wszędzie go dostaniesz i jest zdecydowanie z innej epoki. :wink: