WindowsXP na AcerAspireOneD250 i sterowniki

Witam mam Netbooka Acera AOD250 z Win7Starter. Chodził za wolno i próbuje grać XPPro. W biosie przestawiłem z AHCI na IDE i zainstalowałem XPPro. Zainstalowałem graficzna, WiFi, LAN i problem z dźwiękiem. RealtekAudioHD. Oczywiście stery ze strony acera. Instaluje się ale dźwięk się tnie spowalnia itp. Ogólnie XP uruchamia się baaardzo powoli. Firefox uruchamia się po 20s ! Ściągnąłem wiec sterowniki do AHCI (chipset) Zainstalowałem, odpaliłem od nowa, w biose przestawiłem na AHCI i nic. Zaraz po pojawieniu się znaczka WinXP robi się niebieski ekran z błędami i robi reset w ciągu 1s. Przestawiam w biosie na IDE i to samo. Instalowałem już z 6-8 razy XP i próbowałem rożnych wersji sterów do Chisetu i ciągle to samo. Windows wywala się i trzeba reinstalować.

Co polecacie ? Wrócić do W7Starter ? Gdzie tkwi błąd. Dlaczego XP działa tak wolno na Atomie ? Czemu po zainstalowaniu dźwięk się tak tnie (a próbowałem wielu sterowników do dźwięku ?

Chipsety sprawdzałem Everestem…

Też mam netbooka, też Acera, też przeszedłem z Windowsa7Startera na XP-ka i to bezboleśnie(!), ale…

Przed instalacja systemu ustawilem IDE w BIOSie, zainstalowałem bez problemu system łącznie ze wszystkimi Service Packami. Sprawdziłem ( zaraz po pojawieniu sie Pulpitu) pozycje w Menadżerze Urzadzeń.

Pobrałem i zainstalowałem z firmy Acera wyłącznie te sterowniki, które Menadżer Urzadzeń zaznaczył na żółto , np. chipseta nie. Bodaj tylko Audio, VGA i karty sieciowe.

Niczego po zainstalowaniu systemu nie przestawiałem już w BIOSie (żadnego tam AHCI!). Netbook chodzi bez problemów.