WindowsXP sam sie resetuje!

Mam dziwny problem. Mam zainstalowanego windowsaXp sp2 i potrafi on tak bez powodu sam sie zresetowac. Ten problem ma juz od samego poczatku mialem XP potem Xp SP1 i zawsze to samo. Potrafi zresetowac sie podczas ladowania systemu czasem podczas pracy i najczesciej to jest tak ze tylko raz to zrobi a potem jest juz dobrze. A najdziwniejsze jest to, że gdy mialem Windowsa 98 i Xp zainstalowanego Xp sie resetowal a 98 nie. Linux tez mi sie nie resetuje. Jakiegokolwiek zainstaluje jest spoko. Tylko Xp. nie wiem czemu :frowning: .

Konfiguracja kompa nie jest szlowa bo jest to Athlon 1700+ na plycie asusa a7s333 i do tego GF4. POMOCY! !!

Wklej logi z Hijacka i Silent Runners ( TUTAJ masz opisane co i jak :))

pamiec RAM ile?

a instalka windy jest w porządku ?

Jagby była uszkodzona nie zainstalowała by się :roll:

Proponuje napisać kod błedu, który powoduje restart:

Panele Sterowania-Wydajnośc i konserwacja-Narzędzia administracyjne-Podgląd zdarzeń

Spróbuj odhaczyć (jeśli masz zaznaczone) Zaawansowane zarządzanie energią (APM) w Opcjach zasilania w Panelu sterowania, u mnie przy podobnym problemie to pomogło!

Takj wogole to ramu mam 256MB ale na pewno sprawny. A bledy maja takie dziwne kody ze nie moglem nic znalezc jedynie to ze nie poprwne sterowniki i ze powinienem sprawdzic jaki sterownik powoduje blad ale przy bledzie w miejscu nazwy sterownika nic nie ma czyli tak jakby windows sam nie wie co sie dzieje.

marinux zmień stery od k. graficznej na początek. jak nie pomoże to zmeiniaj dalej :P.

To zrób na początek.

zmienialem stery juz od wszystkiego i nic nawet myslalem czy to nie jest przypadkiem blad dzwieku. Mam zintegrowany C-Medii. Mam taki przypadek ze czasem podczas pierwszego zaladowania systemu gdy wlaczam foobara to on wyrzuca po paru sekundach sluchania muzy jakiegos loga i sie wylacza. z loga nic nie moge odczytac bo to sa tylko nazwy jego bibliotek ze nie moze ich zaladowac czy cos i podaje jeszcze jakies adresy ale nie wiem co to jest az tak sie na tym nie znam.

Dobrze by było abyś jednak podał kod błedu, co pozwoli dokładnie określić co sprawia problem :slight_smile:

Bardzo prawdopodobne ze problem lezy w sterownikach, oprócz podania kodu błedu, sprawdz w Menadżer Urządzeń , czy nie ma konfilktów w sterownikach (Znaki zapytania).

Menadżer Urządzeń :

Mój Komputer-Prawy przycisk myszy-Właściowści-Sprzęt-Menadżer urządzeń

Miałem taki sam problem no może nie dosłownie ale podobny i u mnie pomogło wyjęcie i włożenie kości ramu, po tym problem zniknął jak ręka odjął chyba cos tam nie dociskało spróbuj moze pomoze i u Ciebie…