WindowsXP SP3 Prof Blue Screen podczas ładowania instalatora

Witam!

Jestem posiadaczem laptopa ASUS K50IP i ostatnio mój system (Windows 7 x64bit) się strasznie sypał i chciałem wgrać XP Professional. I tu zaczyna się problem a mianowicie podczas gdy instalator ładuje pliki to tuż przed końcem wyświetla się blue screen. Płytkę mam oryginalną. Czytałem na wielu forach, że ludzie coś zmieniali w biosie i wszystko było ok. Co trzeba zmienić, aby instalator się poprawnie załadował? Z góry dzięki za pomoc. showFullSize.php?id=de6f201239f02d04

Ustaw w BIOSie tryb kompatybilności SATA albo, gdy BIOS nie ma tej funkcji, zintegruj sterowniki twojego kontrolera nLite’em. Aczkolwiek do tego sprzętu XP już jest archaiczny i nie wykorzystasz możliwości dwóch rdzeni (7 wykorzystuje oba na pół, XP tylko pierwszy)

Zgadzam się z kolegą, lecz u mnie zmieniało się z AHCI na zwykły + doinstalowanie sterowników załatwiało sprawe. Lecz czy jest sens pakować archaiczny system na lapka na którym chodził W7?? :o

Jest sens ładowania tego systemu, a co do biosu oto moje screenshoty jakoś nie mogę tam znaleźć tej opcji. A jeżeli mam wygrywać jakieś sterowniki to prosiłbym o jakieś szczegółowe instrukcje bo formatke umiem zrobić, ale nie wiem jak mam wgrać te stery.

0cc6a00ef67ec42a.html

Wszystko fajnie tylko nie ma zdjęć :slight_smile: A tak poza tym to prócz zmiany w/w opcji w biosie, u mnie konieczne było ładowanie sterowników poprzez dosa przed instalacją windowsa, bo inaczej nie szło od razu wywalał błąd i po instalacji. Nakombinowałem się wtedy pamiętam jak te sterowniki załadować.

Zdjęcia są, jak ci przeglądarka nie ładuje to weź prawym na obrazek i otwórz w nowej karcie :slight_smile: I jakbyś mógł to wytłumacz jak mam to wgrać.

Edit: Zrobiłem dzięki panowie za pomoc wystarczyło zmienić w configuration IDE na sata compatibility cos takiego i instalator się ładuje normalnie. Ciekawe czy się zainstaluje… Sprawdzę wieczorem jak coś to dam jeszcze znać :smiley:

Właśnie o to chodziło !!