Windowsy które nigdy nie wyszły

Szukam jakichś większych informacji o:

Windows Odyssey (2000 Home Edition)

Windows 96 (Nashwille)

Windows 97

Windows 99

Windows Neptune (połączenie 2000 z XP)

Windows Whistler oraz jego styl WaterColor.

To co znalazłem w Googlu to za mało, chciałbym się czegoś dowiedzieć więcej, zobaczyć zrzuty z Odyssey, 96, 97… Może ktoś wie skąd pobrać (jeśli to legalne, bo te systemy oficjalnie ‘nie istnieją’…)?

Do Windows Odyssey raczej nie znajdziesz zrzutów ekranu, gdyż prace nad tym systemem zatrzymały się na wczesnej wersji alpha. Nie jestem pewien, ale Nashville to chyba Windows 95 B. Windows Whistler to wersja beta Windowsa XP. Jeżeli chcesz sobie oglądnąć screenshoty, to polecam stronę http://www.winhistory.de.

Windows Neptune: screen był ostatnio w jakiejś gazecie, wygląd jak 200o i Xp w stylu classic

tu masz link do watercolora http://homepage.ntlworld.com/sherry.pon … olor43.exe

lub http://homepage.ntlworld.com/sherry.pon … tev211.exe

Win 99 wogóle nie istniał i nie istnieje.

Windows 96 (Nashwille)

istniał i wyglądał jak 95 z drobnymi zmianami.

Ja sobie Windows Neptune pobrałem, fajna sprawa i chyba legalna… Mogę dać screeny z czego chcecie. Lub nawet linki jeżeli ktoś potwierdzi legalność tego.

nie legalne jest pobieranie, używanie systemów Microsoftu w wersjach beta.

dla przykładu przypomnijcie sobie sprawę longhorn reloaded…

Racja, ale w celach edukacyjnych można się pobawić :slight_smile:

Zapomniałeś o zarzuconym projekcie Windows Longhorn

http://www.youtube.com/watch?v=ZHPo5JPO … re=related

Jeśli mógłbyś podać pod jaką frazą w Googlu znalazłeś i na której stronie byłbym bardzo wdzięczny :smiley:

Wiem, że Whistler to była beta XP, ale to tak naprawdę było zmieszanie systemów 2000 i Me i delikatnej nutki aktualnego XP. To działało inaczej niż 2000 oraz Me oraz bieżący XP, zresztą bety zawsze są inne od oryginałów (Widzieliście B1 Visty? Alpha

Longhorna-Visty?)

Odyssey - wcześnie został odrzucony, pochłonięty przez 2000 oraz XP. Jednak bety się pojawiały…

Windows 96 - możliwe, że to 95 B (OSR 2.1) ale nie zostało to do tej pory przez kogoś potwierdzone. Jedyna beta tego systemu to 999, a w ekranie bootowania pojawiał się 95.

Windows 96 jako Nashwille - historia zupełnie inna, słyszałem gdzieś że to był projekt M$ w latach 91 (Windows NT 3.51) - 96. Części jego zostały rzucone w 98 First Edition i SE.

Więc której wersji wierzyć?

Win97 - nie wiem o nim nic, wiem tyle że istniał…

Win99 - co niektórzy mówią że to jakiś idiota się w Photoshopie zabawiał… Czy to prawda? (Miałem kolegę co twierdził że WIDZIAŁ NA ŻYWO Win 99 a także w sklepie klawiaturę “Compatible with Windows 99”)

Windows Neptune - pomieszanie XP z 2000 wersja 2 - To był 2000 z ekranem logowania XP, zamykania XP… Jakaś przeróbka?

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 12:03 został dopisany post przez mateuszcedro

Dałbyś screeny jakbyś mógł :smiley:

Przypomnę tylko, że LH Reloaded to jest zmodyfikowany system, a Neptune to oficjalny wydany przez MS system.

W temacie dodam, że w Windows 99 miało być coś takiego http://research.microsoft.com/ui/TaskGallery/. Nigdy żadna beta nie opuściła Microsoftu. Windows 96 Nashville to tak naprawde 95 z niezmienionym nawet bootscrenem. I innymi wersjami plików. Windows Neptune to w2k z dodanym logowaniem takim jak w Xp i Activity Center (nic ciekawego). Podobno do bety 5111 Neptune działały klucze z Windows 98/ME. Neptune z Odysseyem zostali połączeni z Whistlerem. A tu znajdziesz tego screeny http://forum.osbeta.org/topics61/screeny-whistlera-2419-vt1316.htm.

To z Windows Reseach to inny interfejs użytkownika, nie inny system - czytałem kiedyś artykuł z tym związany. A na forum OSBeta muszę być zarejestrowany…

Bety opuszczały Microsoft - każda Beta systemu była pokazywana i rozdawana dla producentów sprzętu od Windows 1.x! A przykład - Vista, Longhorn, Server 2008?

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 15:44 został dopisany post przez mateuszcedro

Jeśli ktoś by mógł podać linki do Neptune/Whistlera nie Torrentowe to byłbym wdzięczny :smiley:

(Te systemy nigdy nie wyszły = nie zarejestrowane w patentach = legalne)

Zaraz dam screeny z Neptuna, a link podam jak udowodnimy na 200% że to legalne. Pisać na PW jak coś.

tak ale MS mówił w skrócie: niewolno używać, pobierać dystrybuować systemów wersjach testowych-beta itd…

Zrobione !

Mam kilka screenów :

dsax0.th.pnglogonsq8.th.pngpanelbv1.th.pngpulpit2nh5.th.pngsyspopyb7.th.png

  1. Outlook Express, IE z dobrymiprogramami, instalacja Flasha

  2. Ekran logowania

  3. Menu Start i Panel Sterowania

  4. Mój komputer i dokumenty

  5. Właściwości systemu

Jak widać na piątym screenie jest to oparte na Windowsie 2000 Professional, wchodzą stery (prawie wszystkie) z XP i wszystkie z 2k ponieważ Neptune jest oparty na jądrze NT 5.0

Nie zaobserwowałem niestabilnego działania, wg. mnie jeśli po dyskusji okaże się on legalny to może być bezpiecznym darmowym domowym systemem operacyjnym.

Pozdrowienia, zgłoście się po więcej screenów!

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 17:11 został dopisany post przez marcinch7

Jedrekk nieprawda, neptune nie jest zabezpieczony keyem.

A Vista beta 2, Beta 3, Longhorn Beta 3? E? [-X Można :stuck_out_tongue:

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 20:36 został dopisany post przez mateuszcedro

Skąd masz Neptune? Dałbyś link? ;]

Chciałbym więcej screenów.

A co do keya to słyszałem że z Me wchodzą ;]

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 20:37 został dopisany post przez mateuszcedro

Ma późniejsze od mojego jądro (mam 2k SP4 chwilowo) więc na pewno lepszy :smiley:

Co to jest za guzik Comments?

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 20:50 został dopisany post przez mateuszcedro

***.

Daję link do angielskiego forum. gdzie jest sporo informacji. Tam też jest link ;] Ale - ja nie dałem ;]

Gdy instalowałem nie prosił o key-a. Windows 2K SP4 ma nowsze jądro ponieważ projekt Neptune został porzucony przed wydaniem tego dodatku. Przycisk Comments? to raportowanie błędów. Z czego screeny podać? Teraz robie eksperyment instaluje sp4 do win2k na neptunie. O linki na PW proszę.

ostania wersja netuna to była alpha1?? sobie postawie wirtualną maszyne z nim…:wink:

Do tych sytemów można zaliczyć jeszcze ME, bo to totalny nie wypał. Ja mam gdzieś płytkę z longhonem jedną z pierwszych bet i viste b2.

ME oficjalnie wyszedł.

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 15:34 został dopisany post przez marcinch7

Ostatnia wersja to bulid 5111.

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 16:12 został dopisany post przez marcinch7

Uwaga! Ściągam Windows Chicago czyli pierwszy Windows który posiadał przycisk start. Dam screeny.

marcinch7 , ja widziałem do ściągnięcia Windowsa Neptune ale tylko na torrentach. Czy aby to co robisz nie jest nielegalne? Pytam bo sam bym chciał sprawdzić u siebie na wirtualnej maszynie te systemy :wink:

Ja nie używam torrnetów, tylko RS. Kuharowi wysłałem linki na PW. Teraz testuje Memphisa.