Windowsy mi nie chcą starować

Witam

Mam problem z instalowaniem windowsów.

Mam laptopa, przez ok roku chodził na xp, wczoraj chciałem mu zainstalować win 7. Proces instalacji się zaczął, lecz podczas kopiowania plików wyskoczył mi błąd. Wziąłem wtedy inna płytę z 7 i to samo się powtórzyło.

dodam ze płyty sa dobre, używałem je kilkanaście razy

Więc postanowiłem wrócić do xp.

Zaraz po włożeniu płyty pojawił się błąd z bootowaniem, zacząłem mieszać w biosie i teraz żaden Windows mi nie chce się uruchomić. Dodam że zmieniałem wszystkie opcje w biosie i na żadnym nie działa.

Nawet nie pojawia mi się informacja że jeżeli chce uruchomić płytę to wciśnij jakąś literę.

Laptop czyta płyty, ponieważ włożyłem mu inna płytę do formatowania partycji i ten program z płyty uruchomił, wtedy sformatowałem twardego ale wciąż to samo.

Laptop czyta płyty, bo ten program się uruchamia z płyty normalnie, natomiast oba Windowsy nawet nie chcą się uruchomić.

Nie wiec co robić

Pomocy

Ten system Windows 7 to chociaż oryginał ??

biosa ustaw na defaul jest tam taka funkcja z boku i sformatuj linuxem do zera potem zainstaluj xp-ka

Witam

Linux też mi się nie uruchamia

Czekam na pomoc

Ale, że co? Startujesz kompa, z qick boot menu wybierasz start z płyty i płyta nie startuje?

Tak bywa jak po win7 chcesz postawić xp - nie zastąpisz nowszego systemu starszym bo instalato błąd wywali

a jaką dystrybuje linux’a posiadasz?